play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Akcja policji w Chorzowie. Zatrzymali groźnego przestępcę [WIDEO]

today3 września 2020

Background

W ręce policjantów z Będzina wpadł sprawca trzech napadów na policjantów. Mężczyzna poszukiwany był dodatkowo trzema listami gończymi za uszkodzenia ciała i kradzież z włamaniem, odpowie także za uprawę plantacji konopi indyjskich. 25-latek został zatrzymany w Chorzowie na ulicy Katowickiej, podczas podróży samochodem.

Nie mający stałego miejsca zamieszkania mężczyzna dawno wszedł w konflikt z prawem. Za przestępstwa popełnione w Będzinie oraz Rudzie Śląskiej, sąd wydał za nim trzy listy gończe. 25-latek miał na swoim koncie między innymi uszkodzenie ciała oraz kradzież z włamaniem. W grudniu ubiegłego roku, w trakcie policyjnej interwencji w Katowicach, wiedząc, że jest poszukiwany, zaatakował mundurowych. Kolejny atak na policjanta miał miejsce w Myszkowie, na początku czerwca bieżącego roku. Stróże prawa z tamtejszej komendy ustalili, że 25-latek na ich terenie zajmuje się uprawą sporych rozmiarów plantacji konopi indyjskich. Uciekający przed stróżami prawa mężczyzna próbował samochodem potrącić jednego z mundurowych. Ostatni raz mężczyźnie udało się uciec pod koniec lipca bieżącego roku w Czeladzi. Obawiając się wyników legitymowania w trakcie interwencji w jednym z mieszkań w centrum miasta, 25-latek zaatakował gazem policjanta.

Będzińscy stróże prawa od ponad miesiąca intensywnie go poszukiwali. 25-latek chcąc uniknąć spotkania z policjantami zmieniał miejsce pobytu. Kryminalni dowiedzieli się jakim samochodem porusza się mężczyzna, wiedzieli też o jakiej porze i dokąd będzie zmierzał. Mimo podjętej próby ucieczki, mężczyzna nie miał najmniejszych szans – czytamy na stronie internetowej będzińskiej Policji.

O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd i prokurator. Wszystko wskazuje na to, że wiele lat spędzi w więzieniu.

Foto i źródło: Policja Będzin

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content