play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Siemianowice Śląskie

Siemianowice Śląskie: Przedszkole nr 15 pomieści więcej dzieci

today8 września 2020

Background

Blisko 2 mln zł kosztowała rozbudowa Przedszkola nr 15 w Siemianowicach Śląskich. Dzięki inwestycji, która polegała na dobudowie nowego skrzydła budynku, placówka pomieści o pięćdziesiąt dzieci więcej niż dotychczas.

Po remoncie przedszkole zmieniło się nie do poznania – szare mury zastąpiła kolorowa elewacja. W nowej części przedszkola powstały dwie sale oraz łazienki. Z kolei w istniejącym budynku przebudowano szatnie oraz korytarz prowadzący do nowego skrzydła. Ponadto w całym obiekcie wymieniono okna i docieplono ściany, a także dostosowano go do obowiązujących wymagań przeciwpożarowych. Finałem prac będzie wyposażenie przedszkola w zestawy multimedialne, składające się z dwóch tablic interaktywnych i dwóch projektorów, które wspomogą nauczycieli w przeprowadzaniu zajęć.

Inwestycję przeprowadzono w ramach projektu, na który Siemianowice Śląskie otrzymały, blisko milion złotych dofinansowania ze środków unijnych. Do zadania kwotą prawie 200 tysięcy złotych dorzuciła się Metropolia. Przy przedszkolu powstał także nowy plac zabaw, na którym pojawiły się m.in. zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, ścianką wspinaczkową, wieżami, pomostem i rurą zjazdową, pojazd z kierownicą, siedzeniami i przejściem tunelowym, domek, karuzela, płotek z gier, sprężynowce i nowa piaskownica.

Foto i źródło: UM Siemianowice Śląskie

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content