play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Liczył, że nikt nie dowie się o kradzieży [WIDEO]

today9 września 2020

Background

Myślał, że nie poniesie konsekwencji, a teraz może trafić za kratki nawet na pięć lat. Policjanci z Piekar Śląskich zatrzymali mężczyznę, która w lipcu skusił się na leżącą na ziemi saszetkę z dokumentami i pieniędzmi. Miał pecha, bo jego zachowanie nagrała kamera monitoringu.

O tym, że zawsze trzeba pilnować swoich rzeczy przekonał się 42-latek, który przez nieuwagę pozostawił swoją saszetkę z zawartością pieniędzy i dokumentów. Przedmioty szybko znalazły nowego właściciela, który przez chwilę się wahał, jednak ostatecznie uległ pokusie i zabrał cudzą własność. Mężczyzna został zatrzymany dzięki analizie zabezpieczonego zapisu z monitoringu.

Do zdarzenia doszło 19 lipca br., jednak zgłoszenie o kradzieży saszetki z zawartością dokumentów i pieniędzy policjanci otrzymali z końcem sierpnia. Poszkodowany w rozmowie z mundurowymi przyznał, że wynosił z bloku nieporęczne przedmioty, dlatego też pozostawił na chwilę saszetkę przy budynku, po czym pakując rzeczy do auta, zapomniał zabrać ją ze sobą. – Jak się okazało leżący przedmiot szybko znalazł nowego właściciela. Chwilę po tym, jak 42-latek odjechał, pod blok podszedł mężczyzna, który mimo że się wahał, uległ pokusie i postanowił „zaopiekować się” zgubą. Ustalenie personaliów amatora cudzej własności było możliwe dzięki analizie zabezpieczonego nagrania z monitoringu. Na tej podstawie kryminalni wytypowali sprawcę kradzieży, który został zatrzymany w swoim mieszkaniu. W wyniku przeszukania lokalu stróże prawa odzyskali część skradzionego mienia – mówi Dariusz Dobrzański z piekarskiej policji.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za kradzież grozi mu teraz do 5 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje teraz prokuratura i sąd.

Foto i źródło: KMP Piekary

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content