play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Gliwice: Powstaje nowa strefa sportu i rekreacji

today9 września 2020

Background

Przy pływalni Neptun w Gliwicach powstaje nowa strefa sportu i rekreacji. Wcześniej zbudowano tam już siłownię zewnętrzną, plac zabaw i boisko, a od kilku dni można też wykonywać ewolucje i ćwiczyć płynną jazdę bez pedałowania na muldach nowego pumptracku. To nie koniec – lada moment ruszą prace przy zaplanowanym nieopodal street workout parku.

Pumptruck z pewnością ucieszy rowerzystów oraz miłośników ekstremalnej jazdy na hulajnogach i rolkach. To zamknięta pętla o długości około 120 m, po której można jeździć w obu kierunkach. Tor ma 6 muld i profilowane zakręty umożliwiające rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania, wyposażono go w przeszkody o wysokości do 120 cm. Skarpa toru została obłożona trawnikiem, w pobliżu znajduje się ławka, kosz na śmieci i stojak na rowery.

Street workout park uzupełni strefę aktywnej rekreacji przy ul. Dzionkarzy. Będzie wyposażony w drabinki, poręcze, koła gimnastyczne i zestaw drążków do ćwiczeń fizycznych z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała, na których miłośnicy smukłej sylwetki i zdrowego stylu życia będą mogli szlifować formę. W pobliżu pojawią się też nowe elementy małej architektury – ławki i kosze na śmieci. Na realizację tej inwestycji przeznaczono 99 630 zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, z nowego street workout parku będzie można skorzystać pod koniec listopada.

Inwestycje powstają w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2020.

Foto i źródło: UM Gliwice

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content