play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Jastrzębie-Zdrój: Rzucił w policjantów metalową furtką

today9 września 2020

Background

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju zatrzymali 25-letniego mężczyznę, którzy znieważył i zaatakował mundurowych. Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju w trakcie interwencji rzucił w policjantów arkuszem blachy oraz metalową furtką z ogrodzenia. Stróże prawa obezwładnili i zatrzymali agresora. Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi nawet 10 lat więzienia.

W nocy oficer dyżurny jastrzębskiej komendy odebrał zgłoszenie o interwencje wobec awanturującego się mężczyzny. Po przyjeździe na wskazaną posesję stróże prawa potwierdzili, że mężczyzn jest agresywny i mocno pobudzony. Gdy policjanci poinformowali go, że zostanie zatrzymany do wytrzeźwienia, wpadł w szał.

Agresor chwycił leżący na zieli arkusz blachy i rzucił nim w mundurowych, następnie podbiegł do ogrodzenia i po ściągnięciu furtki z zawiasów, także rzucił nią w ich kierunku. Policjanci uniknęli uderzenia, a następnie obezwładnił mężczyznę. Noc spędził on w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji. Za to przestępstwo grozi mu teraz kara nawet 10 lat więzienia.

Źródło: Policja Jastrzębie-Zdrój

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content