play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Pyrzowice: Głupi żart sporo go kosztował

today11 września 2020

Background

Głupi żart słono go kosztował. 500 zł mandatu i utrata wakacji w Tunezji – to kara za informację, że w bagażu może być bomba. Dowcipnisiem okazał się 40-latek. Do zdarzenia doszło na lotnisku w Pyrzowicach. Kiedy zajęły się nim odpowiednie służby nie było mu już do śmiechu.

Obywatel Polski w trakcie odprawy biletowo-bagażowej na lot do Dżerby (Tunezja) oznajmił, że w swoim bagażu posiada bombę. Na miejsce natychmiast została wezwana Straż Graniczna, która podjęła stosowne czynności służbowe. W ich toku nie ujawniono żadnych urządzeń i materiałów wybuchowych oraz ustalono, że zagrożenie nie istnieje. 40-latek tłumaczył, że całe zdarzenie było wynikiem nieprzemyślanego żartu. Za swoje zachowanie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Oprócz tego decyzją obsługi lotniska oraz kapitana samolotu mężczyźnie odmówiono wstępu na pokład. Tym samym żartowniś nie poleciał na wakacje.

Straż Graniczna przypomina, iż tego typu zachowania podróżnych zawsze traktowane są bardzo poważnie. Mogą zakończyć się nie tylko nałożeniem mandatu, utratą biletu lotniczego, wczasów, ale również zatrzymaniem, znacznie wyższą karą grzywny oraz zarzutami prokuratorskimi. Przebywając na terenie portu lotniczego należy zachować rozwagę oraz wykonywać polecenia służb i pracowników obsługi, ponieważ naruszenie tych zasad będzie skutkowało karą finansową – czytamy w komunikacie Straży Granicznej.

Foto i źródło: Śląska Straż Graniczna

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content