play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Wartość tych narkotyków to ponad 300 tysięcy złotych

today11 września 2020

Background

Narkotyki o wartości ponad 330. tysięcy złotych nie trafią na rynek. Śląski Oddział Straży Granicznej zapobiegł dystrybucji narkotyków na terenie województw śląskiego, opolskiego oraz mazowieckiego.

Efektem wielomiesięcznego śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej jest akt oskarżenia skierowany przez Prokuraturę Rejonową w Żywcu do Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej, przeciwko trzem mieszkańcom województwa śląskiego, opolskiego oraz mazowieckiego. Mężczyźni są oskarżeni o posiadanie znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających, a także udział w obrocie nimi, wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz udzielanie tych środków odurzających.

Podczas prowadzonego postępowania przygotowawczego ustalono, że jeden z oskarżonych mężczyzn zamieszkały na Śląsku w okresie od stycznia do czerwca 2019 roku, przemycił z Czech do Polski 8,5 kilograma marihuany. Kupował w Republice Czeskiej środki odurzające, które były następnie dystrybuowane na terenie województwa śląskiego, opolskiego i mazowieckiego. Z przemyconych do Polski środków odurzających wytworzono około 8 500 działek dilerskich.

Drugiemu z mężczyzn, mieszkańcowi Opolszczyzny, zarzucono posiadanie znacznej ilości środków odurzających w postaci kokainy oraz udział w jej obrocie na terenie województwa śląskiego. Funkcjonariusze ŚlOSG w toku prowadzonego śledztwa ujawnili i zatrzymali u nich prawie kilogram amfetaminy, 100 działek dilerskich marihuany oraz 101 tabletek extasy. Łączna czarnorynkowa wartość zatrzymanych i przemyconych narkotyków to ponad 330 tys. złotych.

Mężczyźni zostali zatrzymani, a Sąd Rejonowy w Żywcu zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Foto i źródło: Śląska Straż Graniczna

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content