play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Dziś gorąco, jutro chłodno. Zmian pogody

today16 września 2020

Background

Dziś afrykańskie upały – jutro nagłe ochłodzenie. To może oznaczać, że definitywnie kończymy gorące lato. Jak mówią meteorolodzy – to było najgorętsze od lat. Zmiana pogody dziś w nocy.

Gorąco i nagłe ochłodzenie. Tak wyglądać mają najbliższe godziny w pogodzie. Stąd, nic tylko korzystać z ostatnich chwil lata. Jak wieszczą synoptycy, zmiana pogody czeka nas dziś w nocy.

Jeszcze będzie gorąco

Polska znajduje się obecnie pod wpływem wyżu Leiki z centrum przemieszczającym się znad południowej części kraju nad Ukrainę. Do kraju napływa ciepłe zwrotnikowe powietrze, a wraz z nim upały. Dziś słupki rtęci mogą dobić nawet do 28 stopni Celsjusza. To jednak może być ostatni tak ciepły dzień tego roku.

Nagłe ochłodzenie

Dziś w nocy czeka nas zmiana pogody i nagłe ochłodzenie. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieści się chłodny front atmosferyczny. To potrwa do końca tygodnia. Będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczu, a gdzieniegdzie pojawią się burze z porywami wiatru do 65 km/h. Jutro z dzisiejszych 28 stopni niewiele pozostanie. Termometry wskazać mają zaledwie siedemnaście stopni. Jeszcze chłodniej w piątek – tylko czternaście kresek. W nocy z czwartku na piątek – zaledwie pięć kresek.

Co z weekendem?

Sobota nie dość, że będzie chłodniejsza, z temperaturą dochodzącą do 18 stopni, to jeszcze pochmurna. W niedzielę więcej słońca i 20 stopni. Kolejny tydzień z temperaturami rzędu 20-21 stopni. Najcieplej będzie w środę, 23 sierpnia, kiedy to synoptycy przewidują temperaturę rzędu 22 stopni Celsjusza. Ochłodzenie i prawdziwie jesienna pogoda nadejdzie wraz z końcem następnego tygodnia. Zgodnie z przewidywaniami, maksymalna temperatura będzie wynosić 17 st. C.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content