Śląsk

Piast lepszy od TSV Hartberg. Gliwiczanie w kolejnej rundzie eliminacyjnej LE

today18 września 2020

Background

Piast Gliwice z awansem do kolejnej rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Ekipa z Gliwic dwukrotnie traciła prowadzenie w konfrontacji z TSV Hartberg, ale ostatecznie wygrała 3:2 na własnym stadionie i wciąż liczy się w grze o fazę grupową tych rozgrywek. Drużynie ze Śląska nie przeszkodził brak na ławce trenerskiej Waldemara Fornalika, który miał kilka dni temu pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Udanie zastąpił go jego brat Tomasz.

Bohaterami Piasta zostali strzelcy bramek: Martin Konczkowski, Patryk Sokołowski oraz Michał Żyro. W kolejnej fazie zespół ze Śląska zmierzy się z FC Kopenhaga, której zawodnikiem od niedawna jest były gracz Piasta Kamil Wilczek.

Piłkarze Piasta świetnie rozpoczęli spotkanie. W dziesiątej minucie, kiedy to ustawiony wyżej Martin Konczkowski dał próbkę swojej szybkości. Prawoskrzydłowy minął najpierw zwodem bocznego obrońcę, a następnie precyzyjnie posłał piłkę między nogami interweniującego Rene Swete. Gospodarze chwilę później mogli już prowadzić różnicą dwóch bramek, ale tym razem bramkarz gości uchronił swój zespół przed stratą bramki po pięknym strzale Piotra Parzyszka. Zawodnicy TSV Hartberg także stwarzali zagrożenie i próbowali strzałów z dystansu i niestety dla polskiego zespołu jedna z tych prób okazała się być skuteczna. Do piłki zbyt krótko wybitej przez Tomasa Huka doskoczył Tobias Hainz i zdecydował się na uderzenie z około dwudziestu metrów. Strzał Austriaka był na tyle precyzyjny, że zatrzymał się dopiero w siatce.

Druga połowa wyraźnie ze wskazaniem na drużynę Piasta, która od razu po wznowieniu przeprowadzili kilka ataków i ich aktywność została wynagrodzona. Po pięknej indywidualnej akcji Patryk Sokołowski wpisał się na listę strzelców. Pomocnik oddał precyzyjne uderzenie w 62. minucie i Piast wyszedł na prowadzenie. Po strzelonej bramce podopieczni braci Fornalików dobrze organizowali swoją grę, co dało spokój i brak zagrożenia pod własna bramką. Jednak TSV zdołało przeprowadzić akcję z bramkowym efektem w 75. minucie gry. Dobre techniczne podanie za linię obrony przyjął Lukas Ried. Następnie posłał precyzyjny strzał nad bramkarzem i stan rywalizacji znów był remisowy. Gospodarze ruszyli jednak do ataków. I jeden z nich się powiódł. W 84. minucie dośrodkowanie Martina Konczkowskiego na bramkę zamienił Michał Żyro. Trafienie rezerwowego w tym spotkaniu piłkarza dało Piastowi zwycięstwo i awans drużyny, na którą w trzeciej rundzie czeka FC Kopenhaga.

Piast Gliwice – TSV Hartberg 3-2 (1-1)

1-0 – Konczkowski, 10 min.

1-1 – Kainz, 33 min.

2-1 – Sokołowski, 62 min.

2-2 – Ried, 75 min.

3-2 – Żyro, 84 min.

Piast: Plach – Kirkeskov, Czerwiński, Malarczyk (89. Rymaniak), Huk – Jodłowiec, Sokołowski, Vida (78. Steczyk), Konczkowski, Lipski – Parzyszek (70. Żyro).

TSV: Swete – Lienhart (73. Golles), Rotter, Luckeneder, Gollner (67. Ertlthaler)- Kainz, Tijani – Ried, Rep, Klem – Tadić.

Żółte kartki: Parzyszek, Jodłowiec – Kainz, Rep, Rotter.