play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Dziś kolejna tura rozmów strony rządowej ze związkowcami. W kopalni Wujek zasłabł strajkujący górnik

today23 września 2020

Background

W Katowicach trwa kolejne spotkanie w sprawie przyszłości polskiego górnictwa. To kontynuacja rozmów z wczoraj, które toczyły się do późnych godzin nocnych. Po pierwszej serii nie było mowy o porozumieniu. Zdaniem związkowców dziś może być podobnie, bo na dojście do wspólnego rozwiązania przynajmniej na razie nic nie wskazuje.

Przeanalizowaliśmy to wszystko co było wczoraj podczas rozmów. Są niewielkie elementy zbieżne, ale póki więcej jest elementów rozbieżnych. To stara maksyma, że diabeł tkwi w szczegółach i myślę, że to rozmowy o szczegółach będą decydowały co będziemy robić dalej – mówił przed spotkaniem szef śląsko dąbrowskiej Solidarności – Dominik Kolorz.

Innego zdania jest za to wiceminister Artur Soboń, który przed spotkaniem mówił że dzisiejsze porozumienie… jest możliwe. – Wszystko jest możliwe, ale z całą pewnością czas nie jest to dla nas kwestia pierwszorzędna, pamiętając o tym w jak trudnej i niebezpiecznej sytuacji są ci, którzy pozostali pod ziemią. Ta forma protestu jest dla nich niebezpieczna i najlepiej gdyby skończyła się szybko, ale na pewno nie jest naszą intencją aby stawiać jakąkolwiek presję czasową – mówił Artur Soboń.

Pod ziemią aktualnie protestuje około 200 górników. Związek zawodowy „Sierpień 80” poinformował, że jeden z górników strajkujących od poniedziałku w kopalni „Wujek” zasłabł i został zabrany karetką do szpitala.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content