play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

„Kasia” wypożyczy i odbierze książki o każdej porze dnia

today25 września 2020

Background

Mieszkańcy sosnowieckiej dzielnicy Porąbka mogą już wypożyczać i oddawać książki, filmy, audiobooki oraz płyty CD i gry planszowe przez całą dobę. Czeka bowiem na nich książkomat o imieniu Kasia. Urządzenie zostało zamontowane przy ul. Zagórskiej 3. Aby korzystać z książkomatu, wystarczy posiadać aktualną kartę biblioteczną.

Zalogowanie się do systemu daje możliwość korzystania z całego księgozbioru Zagłębiowskiej Mediateki. – Każdy nasz klient może zamówić nie tylko książki, ale także gry planszowe, płyty CD, filmy i audiobooki. Czyli wszystko to, czym dysponuje cała nasza biblioteka. Zamówione dokumenty są przywożone do książkomatu codziennie w dni robocze, po godz. 15.00, a po otrzymaniu e-maila lub smsa z informacją o czekającym zamówieniu, odbiorca będzie miał 72 godziny na jego odebranie – mówi Michał Mercik, pełnomocnik prezydenta Sosnowca.

Dalej trzeba postępować według kilku zasad:

– Wybierz interesujący Cię dokument. Jeżeli wybrany przez Ciebie dokument ma status „dostępny”, wybierz „zamów”. Jako miejsce dostarczenia wybierz – „Książkomat PORĄBKA”. Nie zapomnij wysłać zamówienia.

– Następnie otrzymasz e-mail lub sms z potwierdzeniem, że zamówiony dokument jest już dostępny w książkomacie.

– Zamówione dokumenty są przywożone do książkomatu w dni robocze, po godz. 15.00.

– Po otrzymaniu e-maila lub smsa z informacją o czekającym na Ciebie zrealizowanym zamówieniu, będziesz miał 72 godziny na jego odebranie.

Można odbierać zamówione dokumenty o dogodnej porze.

– Aby wyjąć zamówiony dokument ze skrytki kliknij „odbiór” i przyłóż do czytnika kartę biblioteczną. Automatycznie zostanie otwarta skrytka z dokumentami. Po wyjęciu dokumentu zamknij skrytkę.

– Aby zwrócić dokument kliknij „zwrot” i przyłóż kartę czytelnika.

– Zeskanuj kod dokumentu czytnikiem znajdującym się na książkomacie i wciśnij „załaduj”. Otworzy się skrytka. Włóż dokument do skrytki i zamknij. Upewnij się, że skrytka jest zamknięta.

Jeżeli są jakieś problemy z zamówieniem dokumentu lub z zalogowaniem się do katalogu, można poprosić o pomoc bibliotekarza. Pracownicy Zagłębiowskiej Mediateki chętnie pomogą pod nr tel. 534 868 481, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-20.00 oraz w soboty w godzinach 9.00-15.00.

Foto i źródło: UM Sosonowiec

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content