play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Łaziska Górne: Zamiast udzielić pomocy ukradł rower

today30 września 2020

Background

Policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zatrzymali 45-latka, który ukradł rower. Wykorzystując moment, kiedy jego właściciel zemdlał i potrzebował pomocy, ten bez skrupułów zabrał jego własność. Niedługo jednak cieszył się swoim łupem, bo jeszcze tego samego dnia trafił do miejscowego komisariatu, gdzie usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Wczoraj po południu do łaziskiego komisariatu zgłosił się 65-letni mieszkaniec Łazisk Górnych. Mężczyzna poinformował, iż około południa, na ulicy Dworcowej w okolicy parku, nagle poczuł się słabo i stracił przytomność. Kiedy już się ocknął, obok niego stała usiłująca mu pomóc kobieta. Jednak roweru, na którym jechał, niestety nie było. W trakcie poszukiwania swojego jednośladu spotkał znajomego, który poinformował go, że kilka minut wcześniej widział bezdomnego, który prawdopodobnie jechał na jego rowerze.

Po uzyskaniu tych oraz kilku innych informacji mundurowi ruszyli w teren. Po niedługim czasie dotarli do miejsca, w którym przebywał podejrzewany o kradzież mężczyzna ze skradzionym łupem – czytamy na stronie internetowej mikołowskiej policji.

Odzyskany rower wrócił do właściciela, a 45-latek trafił do komisariatu, gdzie usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał się do winy, jednak – jak wyjaśnił śledczym – choć widział leżącego na ziemi mężczyznę, to w jego ocenie, „wszystko było z nim w porządku”. Podejrzany tłumaczył, że nie wiedział, że rower należy właśnie do niego, dlatego go zabrał. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Źródło: Policja Mikołów

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content