play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Gruzini nie płacili za paliwo. Teraz zatrzymała ich policja

today2 października 2020

Background

Policjanci z Orzesza zatrzymali dwóch obywateli Gruzji, którzy w ubiegłym miesiącu ukradli paliwo na kwotę blisko 2,5 tysiąca złotych. Mężczyźni jeździli po terenie całego Śląska, gdzie na wybranych stacjach paliw, nie wzbudzając podejrzeń personelu, napełniali bak samochodu oraz plastikowe pojemniki i natychmiast odjeżdżali. W ręce stróżów prawa wpadli zaraz po tym, jak samochód którym się poruszali brał udział w kolizji drogowej. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia.

Zatrzymani mężczyźni, to obywatele Gruzji w wieku 23 i 27 lat, obecnie mieszkający na terenie powiatu bielskiego. Jak wynika ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego, podróżując po całym Śląsku alfą romeo, kradli paliwo między innymi na stacjach w Orzeszu, Gliwicach oraz na terenie powiatu tarnogórskiego. Zawsze zachowywali się tak samo. Z pełnym spokojem i nie wzbudzając podejrzeń tankowali swój samochód, napełniając paliwem także plastikowe pojemniki, po czym szybko odjeżdżali.

Kryminalni z Orzesza namierzyli ich, kiedy otrzymali informację, że pojazd którym się poruszali 29 września brał udział w kolizji na terenie powiatu pszczyńskiego. Gruzini trafili do komisariatu, a następnie do policyjnego aresztu. W tym czasie śledczy gromadzili materiał dowodowy i przesłuchiwali świadków. Wczoraj zatrzymani usłyszeli zarzuty. Przyznali się do kradzieży i złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli należącą do podejrzanych gotówkę – czytamy na stronie internetowej mikołowskiej policji.

Za kradzież grozi im kara do 5 lat więzienia.

Foto i źródło: Policja Mikołów

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content