play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Żory: Weszła do cudzego mieszkania i nie chciała wyjść

today5 października 2020

Background

Wtargnęła do cudzego mieszkania, wystraszyła matkę z dzieckiem, a potem sięgnęła na półkę po alkohol i 20 złotych leżące na stoliku. Nie reagowała na prośby opuszczenia mieszkania, a kiedy na miejsce przybyli policjanci nie wykonywała ich poleceń. 47-latka została zatrzymana. Badanie alkomatem wykazało u niej ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do mieszkania w dzielnicy Kleszczówka w Żorach wtargnęła obca kobieta. W mieszkaniu wraz z małym dzieckiem przebywała 28-latka, którą zszokowała nieoczekiwana sytuacja. 47-latka jakby nigdy nic weszła do pokoju dziecka, usiadła na łóżku, a kiedy została poproszona przez właścicielkę mieszkania o jego opuszczenie stała się agresywna.

Zdenerwowana 28-latka w obawie o swoje bezpieczeństwa wraz z dzieckiem wyszła na zewnątrz, zamknęła za sobą drzwi na klucz i zwróciła się o pomoc do policjantów. Kiedy ci przybyli na miejsce okazało się, że nieproszona w odwiedziny kobieta raczy się alkoholem trzymając w ręku 20-sto złotowy banknot należący do właścicielki mieszkania – czytamy na stronie internetowej żorskiej policji.

47-letnia mieszkanka powiatu pszczyńskiego została zatrzymana i doprowadzona do komendy, a tam poddana badaniu na alkomacie. Urządzenie wykazało u niej ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobiecie za naruszenie miru domowego grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Foto i źródło: Policja Żory

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content