play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Ruszyło zgrupowanie reprezentacji. Bez selekcjonera i kilku zawodników

today5 października 2020

Background

Bez Piotra Zielińskiego i przede wszystkim bez selekcjonera Jerzego Brzęczka rozpoczęło się dzisiaj zgrupowanie piłkarskiej reprezentacji przed meczami z Finlandią, Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną. Zarówno Zieliński jak i Brzęczek przebywają na kwarantannie po pozytywnych wynikach testów na koronawirusa. Selekcjonera zastępuje jego asystent Radosław Gilewicz, który mówił dziś o stanie zdrowia nieobecnych.

Piotr Zieliński koronawirusa przechodzi bezobjawowo. Można powiedzieć, że jest w początkowej fazie choroby. Miejmy nadzieję, że będzie przebiegała na tyle szybko, że wkrótce będzie mógł wrócić na boisko. Selekcjoner Jerzy Brzęczek dzisiaj rano przeszedł badania. Jeśli wynik wieczorem będzie negatywny, dołączy do nas na zgrupowanie i z tego wszyscy bardzo się ucieszymy – mówił dziś podczas konferencji prasowej Radosław Gilewicz.

Mamy różne rozwiązania, ale wciąż liczymy, że trener Brzęczek wkrótce do nas dołączy i wszystko będzie po staremu. Jeśli się nie uda, będziemy musieli wdrożyć plan B. Zdrowie selekcjonera na tę chwilę jest najważniejsze. Czekamy na dobre informacje w tej sprawie – dodał Gilewicz.

Na kwarantannie do środy przebywa też Wojciech Szczęsny i jego udział w meczu z Finlandią w środę jest wykluczony. Jedyna możliwość jest taka, jeśli wszystko będzie dobrze, Szczęsny dołączy do zespołu w czwartek i będzie uczestniczył w treningach oraz przygotowaniach do kolejnych spotkań reprezentacji Polski. Zgrupowanie z powodu urazu opuścił natomiast obrońca Legii warszawa Artur Jędrzejczyk.

Foto i źródło: www.laczynaspilka.pl

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content