Wiadomości

Wielki dzień polskiego tenisa. Iga Świątek zagra w półfinale French Open

today6 października 2020

Background

Iga Świątek zapisuje się w historii polskiego tenisa. Polka pokonała w Paryżu Włoszkę Martinę Trevisan 6:3, 6:1 i i po raz pierwszy w karierze awansowała do półfinału turnieju Wielkiego Szlema.

Polka pomimo, że ma dopiero 19 lat była faworytką ćwierćfinału. Jej o siedem lat starsza rywalka zajmowała bowiem o wiele niższe miejsce w rankingu WTA, ale też trzeba pamiętać, że w ćwierćfinale nie znalazła się przypadkiem. Początek meczu był dość nerwowy w wykonaniu Igi Świątek i nasza reprezentantka przegrywała 0:2 i 1:3. Na szczęście od tego momentu znów zaczęła grać na wysokim poziomie i przejęła inicjatywę. Wygrała pięć kolejnych gemów i całego seta 6:3.

W drugim secie Świątek już nie pozostawiła swoje rywalce żadnych złudzeń i dała się ograć tylko w jednym gemie. Wygrała 6:1 i cały mecz 2:0. To największy sukces polskiego tenisa w historii paryskiego turnieju wielkoszlemowego. Już jutro w walce o finał rywalką Świątek będzie Nadia Podoroska. Argentynka, która w eliminacjach ograła Magdalenę Fręch, niespodziewanie wyeliminowała rozstawioną z „trójką” Ukrainkę Jelinę Switolinę.

Autor: Marcin Hirnyk