play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Sosnowiec wspiera branżę gastronomiczną

today23 października 2020

Background

Okres pandemii to bardzo trudny czas dla osób prowadzących działalność gastronomiczną. Sosnowiec chce ich wesprzeć i pokazać mieszkańcom, że dobrze zjeść można także „w dostawie/na wynos”.

Zgodnie z nowymi rządowymi obostrzeniami, powracamy do zasad z wiosny. Puby, restauracje i inne miejsca serwujące posiłki nie mogą na miejscu obsługiwać klientów. – To będzie dla nich cios – kolejny w tym roku, a jeszcze po poprzednim branża się nie podniosła. Chcemy pokazać Sosnowiczanom, jaką ofertę mają nasi przedsiębiorcy z branży gastronomicznej – mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Dziś ruszyła akcja „Sosno wspiera Gastro”. – W mediach społecznościowych mamy dziesiątki tysięcy osób, które każdego dnia czytają informacje o mieście. Chcemy im przedstawić ofertę sosnowieckiej gastronomii. Nie każdy wie, że w Sosnowcu możemy zjeść naprawdę dobre rzeczy, a zamówienie odbywa się częstokroć bezkontaktowo – dodaje prezydent Sosnowca.

Na czym będzie polegała akcja? Zbierane są informacje o lokalach, które będą serwowały posiłki „na wynos” w tym trudnym czasie. Gdzie się można zgłosić? Wystarczy napisać:

– prywatną wiadomość na profilu Sosnowiec Łączy (fb.com/miastososnowiec),

– maila na adres sosnowieclaczy@gmail.com,

– ofertę w grupie facebookowej Sosnowiczanie (fb.com/groups/sosnowiczanie).

Co powinna zawierać wiadomość? Nazwę miejsca, godziny otwarcia, w jaki sposób można zamawiać jedzenie (telefon, mail, aplikacje np. Pyszne.pl), co oferuje (w maks. 4-5 słowach, np. „hamburgery, steki, tradycyjna kuchnia”) i link do menu lub mediów społecznościowych.

Oferta pojawiła się na Facebooku (w przypiętym poście, cały czas aktualizowanym), na stronie internetowej www.sosnowiec.pl w specjalnej zakładce „Sosno wspiera Gastro”.

Jest nas dziesiątki tysięcy. Jeśli raz na jakiś czas, zaledwie część z nas, zamówi jedzenie z naszych lokali, pomożemy im w tym trudnym czasie, aby w końcu, bez żadnych obostrzeń, spotkać się w ulubionym miejscu – mówi prezydent Sosnowca.

Foto i źródło: UM Sosnowiec

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content