play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Akcja mundurowych. Na rynek nie trafi ponad pół tony nielegalnego tytoniu

today23 października 2020

Background

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej Krajowej Administracji Krajowej przejęli nielegalną kontrabandę. Dzięki wspólnej akcji mundurowych, na rynek nie trafi ponad 340 kg tytoniu oraz 325 kg suszu tytoniowego. Zarzuty w sprawie usłyszeli 3 mężczyźni, jeden z nich – obywatel Mołdawii był dodatkowo poszukiwany listem gończym.

Kiedy śląscy kryminalni wpadli na trop mężczyzn, którzy w garażu prowadzili nielegalną krajalnię tytoniu, swoimi ustaleniami podzielili się z funkcjonariuszami śląskiej KAS. Mundurowi zaplanowali wspólne działania i wkroczyli do akcji.

W wyniku podjętych czynności kontrolnych, przeszukali znajdującą się na terenie powiatu zawierciańskiego podejrzaną posesję. Informacje zdobyte wcześniej przez policjantów potwierdziły się. Funkcjonariusze przechwycili ponad 340 kg tytoniu o wartości rynkowej przekraczającej 241 tys. złotych oraz 325 kg suszu tytoniowego o wartości blisko 3 tys. złotych. Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby prawie 540 tys. złotych tytułem niezapłaconych podatków. Do magazynów śląskiej KAS trafiły dwa urządzenia do krojenia tytoniu oraz zabezpieczone telefony komórkowe – czytamy na stronie internetowej śląskiej policji.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, organizatorem nielegalnego procederu był obywatel Mołdawii, poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Sąd Okręgowy w Krakowie wydał za nim dwa listy gończe w związku z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej.

W nielegalnym, tytoniowym procederze uczestniczył dodatkowo obywatel Armenii i mieszkaniec województwa śląskiego. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty popełnienia przestępstw karno-skarbowych oraz przestępstw wynikających z ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych. Poszukiwany Mołdawianin został zatrzymany i trafił do aresztu.

Foto i źródło: Śląska Policja

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content