play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tydzień prac na A4! Są utrudnienia

today17 listopada 2020

Background

Tydzień utrudnień na autostradzie A4. Z ruchu wyłączone są dwa kilkukilometrowe odcinki. Jeden na wysokości Katowic, drugi już na płatnym odcinku. Trzeba liczyć się z utrudnieniami.

To jedna z najbardziej obleganych tras w województwie i jedna z najbardziej popularnych w Polsce. Ruszyły prace naprawcze na przebiegającej przez Śląsk autostradzie A4. Kierowcy liczyć się muszą ze zwężkami na dwóch odcinkach.

Zwężki w dwóch miejscach

– Prace mają związek z reklamacyjną naprawą nawierzchni, która w ostatnim okresie została położona – mówi nam Rafał Czechowski ze spółki Stalexport Autostrada Małopolska. Drogowcy pracują w dwóch miejscach. Zwężki między węzłem Brzęczkowice i węzłem Murckowska oraz między Punktem Poboru Opłat Mysłowice a węzłem Jeleń.

Informacje o SAM S.A.

Stalexport Autostrada Małopolska S.A. zarządza 60-kilometrowym odcinkiem autostrady A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem. Jest to pierwsza pełnowartościowa tego typu droga w Polsce, wybudowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, jako inwestycja typu brownfield – na bazie drogi powstałej w latach 70. i 80. Stalexport Autostrada Małopolska S.A. uzyskała koncesję na jej przystosowanie do wymogów autostrady płatnej oraz eksploatację w 1997 roku. Wymagało to licznych inwestycji. Wszystkie projekty inwestycyjne, a także bieżące utrzymanie pasa drogowego finansowane są z przychodów z tytułu poboru opłat za przejazd odcinkiem koncesyjnym oraz kredytów pozyskanych z międzynarodowego konsorcjum bankowego. Projekt realizowany przez Stalexport Autostrada Małopolska S.A., w odróżnieniu od innych koncesji na zarządzanie autostradami płatnymi, nie obciąża Skarbu Państwa żadnymi zobowiązaniami. Spółka nie korzysta z żadnych dotacji, czy też gwarancji Skarbu Państwa.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content