play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Wieszanie europosłów ponownie umorzone

today17 listopada 2020

Background

Śledztwo w sprawie wieszania zdjęć europosłów PO – ponownie umorzone. Prokuratura Okręgowa w Katowicach uznała, że brak jest znamion czynu zabronionego. Wydane postanowienie nie jest prawomocne.

Wieszanie umorzone. Prokuratura Okręgowa w Katowicach ponownie uznała, że narodowcy, którzy trzy lata temu w centrum Katowic powiesili na szubienicach zdjęcia europosłów Platformy Obywatelskiej, nie złamali prawa. Śledczy uznali, że brak jest znamion czynu zabronionego.

Ponowne śledztwo

Przypomnę, śledztwo dotyczy pikiety zorganizowanej trzy lata temu w Katowicach. Wtedy narodowcy na rozstawionych szubienicach powiesili zdjęcia sześciu europosłów PO – Danuty Jazłowieckiej, Barbary Kundryckiej, Julii Pitery, Michała Boniego, Róży Thun oraz Danuty Hubner. Pikieta Młodzieży Wszechpolskiej miała miejsce na pl. Sejmu Śląskiego w Katowicach 25 listopada 2017 roku.

Pierwszy raz prokuratura umorzyła śledztwo w 2019 roku.

Sprawa wróciła

Prokurator wykonał wszystkie czynności wskazane przez Sąd Okręgowy w Katowicach, który uchylił poprzednie postanowienie o umorzeniu śledztwa. Przesłuchano kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji oraz Straży Miejskiej zabezpieczających manifestację. Przeprowadzona po wykonaniu uzupełniających czynności, całościowa analiza zebranego w sprawie materiału dowodowego wykazała, iż w sprawie zasadnym jest umorzenie postępowania.

Decyzja nie jest prawomocna. Europosłom przysługuje odwołanie.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content