play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: W piątek pogrzeb śp. Gabrieli Kossakowskiej

today26 listopada 2020

Background

Ceremonia pogrzebowa śp. Gabrieli Kossakowskiej rozpocznie się w piątek 27 listopada o godzinie 10.00 w kościele Trójcy Przenajświętszej przy ul. Franciszka Żwirki 17 w Piekarach Śląskich, pochówek nastąpi na Cmentarzu Parafialny Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja przy ul. Kalwaryjskiej.

Ze względu na obecną sytuacje epidemiologiczną ilość miejsc w kościele będzie ograniczona. Dlatego parafia Trójcy Przenajświętszej zdecydowała, że msza pogrzebowa będzie transmitowana w internecie pod linkiem https://www.youtube.com/channel/UCpYaYS-ltE4Io3uOFgDNrAg/videos

Przy Punkcie Informowania Mieszkańców Urzędu Miasta Piekary Śląskie wystawiono księgę kondolencyjną poświęconą pamięci zmarłej Gabrieli Kossakowskiej. Wszystkie chętny osoby mogą dokonywać wpisów w godzinach funkcjonowania urzędu do 4 grudnia.

Gabriela Kossakowska była wieloletnią radną Rady Miasta Piekary Śląskie. W kadencji 2014-2018 pełniła również funkcję Wiceprzewodniczącej Rady Miasta. Zwieńczeniem jej długoletniej pracy dydaktycznej, wybitnych osiągnięć na polu oświaty i działalności społecznej, a także ścisłej współpracy z Izbą Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości, było przyznanie Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski, który odebrany został z rąk Prezydenta RP 9 lutego 2018 roku.

W 2019 roku otrzymała tytuł Honorowego Obywatela Miasta Piekary Śląskie. Znana była ze swego wielkiego serca dla najmłodszych. Od 1994 r. do 2019 r. organizowała piekarskie bale charytatywne, z których dochód przeznaczony był na sfinansowanie wakacyjnego wypoczynku dla potrzebujących dzieci. Dzięki jej balom charytatywnym na kolonie wyjechało 765 dzieci.

Foto i źródło: UM Piekary Śląskie

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content