play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Podpalacz w rękach policji. Odpowiada za pożar na terenie szpitala

today30 listopada 2020

Background

Seryjny podpalacz w rękach policji. Mundurowi z Piekar Śląskich zatrzymali mężczyznę, który ma na swoim koncie liczne podpalenia, w tym na terenie piekarskiej urazówki. Łączna wartość zniszczonego mienia przekroczyła 100 tysięcy złotych. Decyzją sądu mieszkaniec Piekar Śląskich najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za przestępstwa popełnione w warunkach recydywy grozi mu teraz do 7,5 roku więzienia.

Śledczy z piekarskiej komendy od września wyjaśniali okoliczności podpalenia odpadów znajdujących się w pomieszczeniu na terenie Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich. – W listopadzie doszło natomiast do podpalenia jednego ze śmietników w centrum miasta oraz składu makulatury, w wyniku czego zniszczeniu uległa część elewacji znajdującego się w pobliżu budynku. W ubiegłym tygodniu na trop odpowiedzialnego za podpalenia mężczyzny wpadli kryminalni z piekarskiej komendy. To dzięki pracy operacyjnej zatrzymano 42-latka, który po wysłuchaniu zarzutów przyznał się do zarzucanych mu przestępstw. Wartość zniszczonego mienia przekroczyła 100 tysięcy złotych – mówi Dariusz Dobrzański z piekarskiej policji.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie w warunkach recydywy, bowiem był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Decyzją sądu podpalacz spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie. Grozi mu do 7,5 roku więzienia.

Foto i źródło: Policja Piekary

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content