play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Szpital nr 4 w Bytomiu ma nowego dyrektora

today2 grudnia 2020

Background

Z początkiem grudnia nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora naczelnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. Funkcję tę objął Wojciech Michalik, dotychczasowy szef Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego w Jastrzębiu Zdroju.

Certyfikat jakości ISO, akredytacja, efektywne liczenie kosztów i pozyskiwanie środków zewnętrznych – to główne zadania, jakie stawia przed sobą Wojciech Michalik, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. 1 grudnia objął stanowisko, zajmowane przez 6 lat przez doktora Jerzego Pieniążka.

Bardzo cenię sobie wiedzę i doświadczenie pana doktora Jerzego Pieniążka. Mam nadzieję, że przyjmie moją propozycję i dalej pokieruje Oddziałem Neurochirurgii i Neurotraumatologii – mówi Wojciech Michalik.

Chcemy, by pan doktor Jerzy Pieniążek miał więcej czasu dla pacjentów – podkreśla Izabela Domogała, członek zarządu województwa śląskiego, której podlegają placówki służby zdrowia. – Epidemia SARS-CoV-2 niesie żniwo powikłań, także neurologicznych. Mam nadzieję, że doktor Pieniążek podejmie się opieki nad pacjentami, wymagającymi trudnego leczenia neurologicznego i neurochirurgicznego – dodaje.

Pierwsze dni urzędowania dla nowego dyrektora to będzie czas zapoznania się z załogą. – Wiem, że pracuje tu świetny personel – mówi. – Mam nadzieję na współpracę i obustronne zrozumienie. Jestem otwarty na dialog i nowe pomysły. Lubię widzieć konkretne efekty działań.

Nie bez znaczenia jest stan techniczny placówki – dodaje dyrektor. – To duży obiekt, chcę sprawdzić, w jakim jest stanie. Niewykluczone, że na remonty trzeba będzie pozyskiwać pieniądze ze źródeł zewnętrznych. Takich możliwości jest sporo – podkreśla.

Najważniejsze jednak to podniesienie jakości usług. Nowy dyrektor chce, by szpital uzyskał certyfikat jakości ISO, a także akredytację. – Z procedur jakościowych udzielanych świadczeń możemy pozyskać dodatkowe środki (do 2%) w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – tłumaczy Wojciech Michalik. Przy tak dużym kontrakcie, jaki ma Szpital nr 4, to niebagatelna kwota.

Zadań, jakie stawia przed sobą nowy szef bytomskiej „Czwórki”, jest sporo. Choć ważne są koszty i liczenie każdej złotówki, to, jak zaznacza – najważniejszy jest pacjent.

Wojciech Michalik ma 44 lata. Pochodzi z Nowego Sącza. Ma doświadczenie w kierowaniu placówkami medycznymi. Przez 9 lat był wicedyrektorem ds. ekonomicznych i głównym księgowym Szpitala Specjalistycznego im. Śniadeckiego w Nowym Sączu, a do 30 listopada 2020 r. kierował Wojewódzkim Szpitalem Rehabilitacyjnym w Jastrzębiu Zdroju.

Foto i źródło: WSS4 Bytom

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content