play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Strażnicy oddają osocze dla zakażonych koronawirusem

today7 grudnia 2020

Background

Dziś od samego rana we wszystkich punktach regionalnych centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa na Śląsku i w ich oddziałach terenowych funkcjonariusze Służby Więziennej oddawali osocze i krew. Wszystko to w ramach mikołajkowej akcji Służby Więziennej.

Cała akacja trwać będzie przez następnych kilka dni. W ten sposób funkcjonariusze odpowiadają na apele płynące ze szpitali o oddawanie osocza przez ozdrowieńców i pomoc osobom, które ciężko przechodzą chorobę. Tylko w województwie śląskim w akcji weźmie udział ponad 30 funkcjonariuszy, co oznacza, że ponad 100 osobom, które dziś zmagają się z ciężkimi objawami choroby Covid – 19 będzie można pomóc.

To nie jedyna pomoc funkcjonariuszy Służby Więziennej w tym trudnym czasie. – Tylko w tym roku funkcjonariusze oddali ponad 65 litrów krwi, a właśnie trwa akcja oddawania krwi przez służby mundurowe pn. Nasza Krew – Nasza Ojczyzna, która kończy się tuż przed Bożym Narodzeniem. Są wśród nas funkcjonariusze, którzy od lat honorowo oddają krew, ale to co nas cieszy najbardziej to fakt, że z każdą akcją ochotników przybywa. Dotychczas w naszym regionie działał jeden Klub Honorowych Dawców Krwi przy Zakładzie Karnym w Jastrzębiu Zdroju, ale już wiemy, że od stycznia ruszy kolejny – przy Zakładzie Karnym w Raciborzu. Tylko w tym roku w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego zarejestrowało się także kilkudziesięciu nowych funkcjonariuszy. To wszystko pokazuje, że naprawdę pomaganie mamy we krwi – mówi mjr Justyna Siedlecka, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Katowicach.

Foto i Źródło: Justyna Siedlecka SW Katowice

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content