play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Wiadomości

Polacy z brązem MŚ w lotach. Norwegowie mistrzami

today14 grudnia 2020

Background

Medal naszej drużyny na mistrzostwach świata w lotach narciarskich w Słoweńskiej Planicy. Podopieczni trenera Michala Doleżala stanęli na najniższym stopniu podium. Medal cieszy choć przed startem imprezy liczyliśmy na nieco więcej.

Kibice bardzo chcieli, aby nasi skoczkowie włączyli się do walki o medale w konkursie indywidualnym, ale już po pierwszym dniu stało się jasne, że to bez nas toczyć się będzie rywalizacja o najwyższe cele. Ten konkurs pokazał jednak, że mamy silną drużynę, która jest w stanie powalczyć z Norwegami i Niemcami.

Pierwsza seria wczorajszej drużynówki potwierdziła, że właśnie nasz kadra i nasi zachodni sąsiedzi oraz Skandynawowie rozdzielą pomiędzy sobą medale. Prowadzili Niemcy przed Norwegami, a to dlatego, że u nas nieco zawiedli Stoch i Kubacki. Świetnie skakali natomiast Żyła i Stękała. Ten drugi to największa niespodzianka naszej kadry.

W serii finałowej poprawił się Stoch i nadzieje na coś więcej niż brąz odżyły. Rywale mieli jednak przed sobą skoki liderów i oni oczywiście nie zawiedli. Lepiej spisał się Norweg Granerud i dał swojej ekipie złoto. Niemcy musieli się zadowolić drugim miejscem.

Wracając do Andrzeja Stękały to warto wspomnieć, że wyjazd na mistrzostwa wywalczył w ostatniej chwili. Za czasów trenera Horngachera wypadł z kadry i został kelnerem w karczmie, co zresztą robi do dziś. Teraz zapisał się w historii polskich skoków.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content