play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Ruszyły prace na 3-go maja w Sosnowcu

today14 grudnia 2020

Background

Od dzisiaj zamknięty został odcinek ulicy 3 Maja w stronę centrum Sosnowca na wysokości tunelu tramwajowego. To znak, że wykonawca zacznie układanie nowej warstwy asfaltu. Prace, a tym samym zamknięcie tego fragmentu jezdni powinny zakończyć się 15 grudnia. Prace były zaplanowane w zeszłym tygodniu, ale plany drogowcom pokrzyżowała pogoda.

Objazdy dla kierowców jadących przez DK94 od strony Dąbrowy Górniczej poprowadzony będzie ulicą Braci Mieroszewskich, aleją Blachnickiego, z której następnie wjedzie się na 3 Maja. Podobne rozwiązanie rekomendowane jest dla kierowców jadących DK94 od strony Katowic. W tym przypadku kierowcy mogą jeszcze skorzystać z wcześniejszego zjazdu z DK94 w kierunku ulicy Północnej.

W tym roku wykonano pierwszą część remontu ulicy 3 Maja (kierunek DK94) na wysokości tunelu tramwajowego. Wykonawca usunął zapadlisko, wzmocnił konstrukcję tunelu oraz wykonał nowe bariery. To były bardzo ważne prace, które pozwoliły na zabezpieczenie tej części tunelu na wiele lat. Pojawiła się także zupełnie świeża warstwa asfaltu na półkilometrowym fragmencie trzypasmowej jezdni. Koszt prac to 3,3 mln zł.

Dzięki pozyskaniu dodatkowych pieniędzy, w tym roku zostanie wyremontowana jezdnia po drugiej stronie tunelu. Najważniejszym zadaniem wykonawcy jest wykonanie uszczelnienia przerw dylatacyjnych ścian oporowych tunelu, by woda nie wymywała gruntu nasypowego spod drogi.

Wzmocnione zostanie podłoże pod jezdnią, by droga nie osiadała. Powstają też nowe gzymsy i zamontowane będą wzmocnione bariery energochłonne wzdłuż ściany oporowej torowiska. Po zakończeniu wszystkich prac ziemnych, na ponad 200-metrowym odcinku trzypasmowej drogi, ułożona zostanie nowa warstwa asfaltu. Warte prawie 2 mln zł roboty powinny być wykonane do końca roku.

Foto i źródło: UM Sosnowiec

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content