play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Pociągiem do Krakowa, ale bez trasy do Wisły. Obowiązuje nowy rozkład Kolei Śląskich

today14 grudnia 2020

Background

Od wczoraj obowiązuje nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich. Przed podróżą warto zapoznać się ze zmianami. Najważniejsza nowość to rozpoczęcie kursowania pociągów Kolei Śląskich na trasie Katowice – Kraków – Katowice. W życie weszły również zmiany dotyczące pozostałych połączeń. Głównymi ograniczeniami są nadal trwające prace i modernizacje prowadzone w sporej części naszego województwa.

Do jednej z najważniejszych zmian miało należeć przywrócenie ruchu w pełnej relacji S6 Katowice – Wisła Głębce na czas zimowego wstrzymania prac modernizacyjnych. Niestety pomimo tego, że jeszcze w zeszłym tygodniu wydawało się, że pociąg do Wisły pojedzie, to tak się nie stało. Powodem problemów okazały się kłopoty przy modernizacji trasy. Pociągi do Wisły Głębce pojadą 3 stycznia przyszłego roku. Zastępcza komunikacja autobusowa jest utrzymana do 2 stycznia.

Po raz pierwszy Koleje Śląskie zaprezentowały całkowitą nowość – weekendową ofertę pociągów Beskidzki Sprinter. Zastąpi ona dotychczasową, szczątkową ofertę pociągów przyspieszonych. Pociągi o poranku będą rozpoczynać bieg w większych miastach północnej oraz centralnej części regionu. Dojadą natomiast w atrakcyjne turystycznie regiony południowej części Województwa Śląskiego oraz do Zakopanego. Jest to kompleksowa oferta połączeń, zapewniająca bezpośrednią podróż w niemal każdej relacji, natomiast skomunikowanie poszczególnych pociągów w stacji Katowice umożliwi podróż o każdej porze w dowolnej konfiguracji.

Foto i źródło: Koleje Śląskie

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content