play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie mają budżet na przyszły rok

today18 grudnia 2020

Background

Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Piekary Śląskie uchwalono budżet miasta na rok 2021. W głosowaniu 17 radnych było za, 0 przeciw, zaś 6 osób wstrzymało się od głosu. Budżet zakłada wydatki w wysokości 367,7 mln. zł, zaś dochody na poziomie 341,2 mln. zł.

Dla porównania w projekcie budżetu na rok 2020 założono dochody w wysokości ponad 325 mln. zł, zaś wydatki ponad 339 mln zł. Wraz z budżetem przegłosowano także Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2021-2049, która pozwoli realizować wiele istotnych inwestycji w 2021 r. Wśród nich można wyliczyć: rozpoczęcie budowy kompleksu basenowego, zakończenie termomodernizacji osiedla Wieczorka, modernizację obiektów sportowych DKS Czarni Kozłowa Góra, stworzenie Centrum Aktywności – rozwój kultury fizycznej społeczeństwa Brzeziny Śląskie, budowę systemu ścieżek rowerowych czy też termomodernizacje placówek oświatowych. Nie są to oczywiście wszystkie planowane na przyszły rok inwestycje, a jedynie kilka z kluczowych.

Dzięki uchwaleniu budżetu niebawem rozpocznie się jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji – budowa kompleksu basenowego przy ul. Solidarności. W 2021 roku miasto wyłoni koncepcję architektoniczną, zgodnie z którą inwestycja będzie realizowana. Budowę całego kompleksu rozłożono na kilka lat, odbędzie się w systemie modułowym, tak aby każdy z elementów mogła pełnić samodzielną funkcję i być oddawanym do użytku osobno. Pierwszy moduł to strefa basenowa: 25-metrowy basen pływacki z ośmioma torami, mały basen do aerobiku czy np. nauki pływania oraz strefa wodna dla dzieci. Drugi moduł – strefa rekreacyjna ze spa, jacuzzi, grotą solną itp. Trzeci – hala sportowa z nastawieniem przede wszystkim na piłkę ręczną, do tego siłownia i sala do fitnessu. Czwarty – zamknięta strzelnica sportowa.

Przyjęcie uchwały budżetowej to ważne wydarzenie w życiu miasta. Bardzo dziękuję wszystkim radnym, którzy poparli budżet na 2021 r. Dziękuję też skarbnikowi i wszystkim pracownikom, którzy pracowali nad jego przygotowaniem. Nie jest to budżet naszych marzeń, ale przystaje do obecnych trudnych realiów. Jest on zadaniowy, nastawiony na inwestycje i dalszy rozwój miasta. Wiem, że przed Piekarami Śląskimi, mimo trudnych okoliczności jest bardzo dobry czas – powiedziała w czasie sesji Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich.

Źródło: UM Piekary Śląskie

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content