play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Wysokie kary za nieprzestrzeganie obostrzeń. Co nam grozi?

today21 grudnia 2020

Background

Za złamanie obostrzeń związanych z epidemią grozić będą wysokie kary. Właściciel otwartego stoku narciarskiego albo właściciel hotelu – za przyjęcie gościa – będzie musiał liczyć się z karą grzywny w wysokości nawet 30. tysięcy złotych. W przypadku osób indywidualnych może to być – mandat od policji – na przykład za brak maseczki – w wysokości 500 złotych.

Nowe rygory, które wejdą w życie od kolejnego tygodniu to: ograniczenia w działaniu hoteli, które będą dostępne tylko dla służb mundurowych, medyków czy pacjentów medycznych placówek specjalistycznych. Do tego ograniczona działalność galerii handlowych gdzie otwarte będą tylko sklepy spożywcze, drogerie czy apteki.  Zamknięte zostaną stoki narciarskie oraz infrastruktura sportowa tylko dla sportu zawodowego.

Osoby przyjeżdżające do Polski transportem zorganizowanym będą musiały odbyć 10-dniową kwarantannę. W sylwestra będzie zakaz przemieszczania się wieczorem i nocy . Wyjątek to wyjście do pracy lub – w razie potrzeby – na przykład do apteki.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content