play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Dziś pilne spotkanie w sprawie nowej odmiany koronawirusa

today21 grudnia 2020

Background

Około 10.00 ma zebrać się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, a dyskusja będzie między innymi o nowej odmianie koronawirusa w Wielkiej Brytanii. W trybie pilnym debatować nad nową sytuacją będą również instytucje unijne. Ostatnie godziny to zbieranie informacji i ich analiza przy współpracy z innymi krajami Unii.

Wczoraj Holandia i Belgia poinformowały, że zawiesiły połączenia lotnicze z Wielką Brytanią w związku z wykrytym tam nowym wariantem wirusa. Analogiczne kroki zapowiedziały Włochy i Austria, ograniczenia rozważają także Niemcy. Hiszpania wezwała do ogólnoeuropejskich działań.

O wykryciu w Wielkiej Brytanii nowego wariantu wirusa SARS-CoV-2 poinformował 14 grudnia brytyjski minister zdrowia Matt Hancock. Przekazał wówczas, że odnotowano ponad 6 tysięcy zakażeń nową odmianą, głównie w południowej i południowo-wschodniej Anglii. Nowy wariant rozprzestrzenia się szybciej niż znana dotychczas odmiana, ale nie wydaje się, by powodował poważniejszy przebieg choroby i nie miał reagować na opracowane już szczepionki przeciwko Covid-19.

Polska, podobnie jak inne kraje, wprowadzi zakaz lotów z Wielkiej Brytanii. Ograniczenie ma obowiązywać od północy.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content