play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Sala gimnastyczna przy „jedynce” już po remoncie

today21 grudnia 2020

Background

Zakończył się remont sali gimnastycznej przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 1 w Piekarach Śląskich. Prace kosztowały prawie 1,5 miliona złotych, a część pieniędzy (ponad 300 tyś zł) pochodziła z Ministerstwa Sportu.

Prace obejmowały modernizację dachu wraz z izolacją, tynkowanie i malowanie ścian zewnętrznych, renowację elewacji z cegły, izolację ścian fundamentowych, a także wymianę drzwi i okien. Zdemontowano starą posadzkę, a w jej miejsce powstała elastyczna nawierzchnia sportowa wykończona parkietem, wykonano również podłogi z płytek ceramicznych i wykładzin PCV. Inwestycja obejmowała także montaż urządzeń sportowych i dostawę szafek w szatni.

W zakresie prac elektrycznych sala uległa całkowitej przemianie, wymieniono instalację oświetleniową wraz z pełnym zabezpieczeniem przeciwporażeniowym, powstała nowa instalacja odgromowa i uziemiająca. Dokonano także renowacji i ponownego montażu instalacji fotowoltaicznej. Od podstaw wykonano instalację wentylacji oraz system CO wraz z grzejnikami.

Wymieniona została także nawierzchnia placu zabaw, na którym położona została sztuczna trawa i dzieci będą mogły znów bezpiecznie go użytkować. Pojawiły się również nowe urządzenia.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content