play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Policjant „miał nosa”. Złodzieje zatrzymani

today28 grudnia 2020

Background

Policjantem jest się nawet po służbie. Udowodnił to piekarski mundurowy, który zauważył przy sklepie podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Intuicja go nie zawiodła.

Naczelnik wydziału ruchu drogowego piekarskiej komendy swoim zachowaniem kolejny raz udowodnił, że policjantem jest się przez całą dobę. Podkomisarz Piotr Świtała w czasie wolnym od służby zauważył podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który mógł dokonywać kradzieży sklepowych. Dzięki informacji przekazanej do dyżurnego, chwilę później kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, trudniących się kradzieżami artykułów chemicznych.

Policjant zwrócił uwagę na pojazd do którego wsiadł potencjalny złodziej, po czym informacje przekazał dyżurnemu piekarskiej jednostki. Chwilę później na trop wskazanego pojazdu wpadli kryminalni z piekarskiej komendy. Stróże prawa zatrzymali pojazd do kontroli, a w jego środku znaleźli ponad 20 opakowań tabletek do zmywarek. Policjanci ustalili, że artykuły chemiczne skradziono w jednym ze sklepów na terenie Piekar Śląskich, natomiast całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring. Mężczyźni w wieku 28, 38 i 37 lat zostali zatrzymani, po czym przedstawiono im zarzuty kradzieży – tłumaczy Dariusz Dobrzański z piekarskiej policji.

O dalszym losie mieszkańców Rudy Śląskiej oraz Zabrza zadecyduje teraz prokuratura oraz sąd. Dzięki czujności piekarskiego policjanta skradziony towar powrócił już na półki sklepowe, natomiast złodzieje nie unikną odpowiedzialności za swoje czyny. Za kradzież grozi im do 5 lat za kratami.

Foto i źródło: Policja Piekary Śląskie

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content