play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Wiadomości

Jest decyzja niemieckiego Sanepidu. Cios dla reprezentacji Polski

today28 grudnia 2020

Background

To najgorsza z możliwych decyzji. Polscy skoczkowie narciarscy wykluczeni z pierwszych zawodów Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Wszystko przez pozytywny wynik testu na koronawirusa u Klemensa Murańki.

Oczekiwanie na decyzję niemieckiego sanepidu to bardzo nerwowy czas, ale ta już zapadła i jest najgorsza z możliwych. Cała nasza kadra została wykluczona z zawodów w Oberstdorfie. „Ze względu na pozytywnie przetestowanego skoczka cała polska drużyna została wykluczona z imprezy otwierającej Turniej Czterech Skoczni w Oberstdorfie przed rozpoczęciem kwalifikacji. Klemens Murańka uzyskał pozytywny wynik. Jego koledzy z drużyny mieli negatywny wynik testu, ale należą do grupy kontaktowej 1, co oznacza, że albo mieli bezpośredni kontakt twarzą w twarz więcej niż 15 minut lub przebywali razem w zamkniętym pomieszczeniu lub nawet pojeździe dłużej niż 30 minut” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Na razie nie wiadomo, jak długo na kwarantannie będą musieli przebywać skoczkowie i członkowie sztabu. Niewykluczone, że negatywne wyniki kolejnych testów pozwolą na start Polaków w kolejnych zawodach w Garmisch- Partenkirchen. Początek treningowego skakania w Oberstdorfie już o godzinie 14:30, natomiast kwalifikacje zaplanowano na godz. 16:30.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content