play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Wiadomości

Wszystkie testy negatywne. Polacy wystąpią jednak w Oberstdorfie

today29 grudnia 2020

Background

Jest szczęśliwy finał zamieszania z udziałem naszych skoczków narciarskich przed pierwszym konkursem Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Są wyniki kolejnych testów zawodników na obecność koronawirusa i wszystkie są negatywne.

To oznacza, że nie ma już żadnych przeszkód, by nasi zawodnicy mogli wystartować w zawodach. Taki rozwój sytuacji sprawia jednak, że organizatorzy muszą zmienić swoje plany, bo przecież wczoraj odbyły się kwalifikacje. Jak to teraz będzie wyglądało? O godzinie 14:30 rozpocznie się seria treningowa tylko dla siedmiu Polaków, a na godzinę 15:00 zaplanowana jest seria próbna dla wszystkich zawodników. O 16:30 ruszyć ma pierwsza seria konkursu indywidualnego. Konkurs ma odbyć się bez kwalifikacji i systemu KO co przypomnijmy było do tej pory kojarzone z Turniejem Czterech Skoczni.

Wszystko zaczęło się w niedzielę, kiedy test Klemensa Murańki okazał się być „lekko pozytywny”. Od tamtej pory panowało wielkie zamieszanie. Wczoraj naszą kadrę wykluczono z konkursu, ale przeprowadzono dodatkowe testy. Te był negatywne, nawet u Murańki. Wieczorem odbyła się kolejna seria testów i jej wyniki poznaliśmy dzisiaj rano. Wszyscy są zdrowi i całe zamieszanie zakończyło się dla nas szczęśliwie.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content