play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Pierwsi pracownicy Szpitala Miejskiego już zaszczepieni przeciwko covid-19

today29 grudnia 2020

Background

Kolejne szpitale rozpoczynają szczepienia swoich pracowników. Szczepionki dotarły już między innymi do Szpitala Miejskiego w Piekarach Ślaskich, gdzie rusza właśnie realizacja szczepienia tak zwanej grupy 0.

Dzisiaj rano szczepionki dotarły do Piekar Śląskich. Po kilku godzinach, jeszcze przed południem zaszczepieni zostali pierwsi pracownicy szpitala. – Zaczynamy szczepić naszych pracowników, czyli lekarzy, pielęgniarki, dział techniczny, działa administracji. Oczywiście te osoby, które wyraziły na to zgodę. Mamy takich osób ok 60% całego personelu – mówi nam Zbigniew Żołnierczyk, prezes Piekarskiego Centrum Medycznego.

Szczepienie odbywa się według określonego harmonogramu. – Zaczynamy od pracowników, którzy nie mieli żadnego kontaktu z wirusem. Później tych, którzy mieli kontakt z wirusem. W sumie to na ten moment ok. 200 osób. Następnie będziemy szczepili pozostałych pracowników służby zdrowia z Piekar Śląskich – dodaje Żołnierczyk.

Po podaniu pierwszej dawki pracownicy służby zdrowia za 21 dni będą musieli się zgłosić na ponowne szczepienie. Każdy zaszczepiony otrzymuje też ulotkę informacyjną od producenta szczepionki.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content