play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Są policyjne kontrole i pierwsze przypadki łamania prawa

today30 grudnia 2020

Background

Policja prowadzi kontrole i ujawnia pierwsze łamania przepisów. Od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 roku obowiązuje nowe obostrzenia. W tym między innymi zakaz handlu w galeriach, zamknięte są restauracje, siłownie i stoki narciarskie. W związku z nowymi obostrzeniami, policjanci sprawdzają, czy przedstawiciele poszczególnych branż przestrzegają prawa. Niestety, nie wszyscy stosują się do przepisów.

Policjanci województwa śląskiego podczas codziennej służby zwracają szczególną uwagę na to, czy przestrzegane są przepisy związane z panującą epidemią koronawirusa. Niestety, pomimo wielu apeli, mundurowi wciąż odnotowują przypadki lekceważenia wprowadzonych zakazów.

Do jednej z interwencji, podczas których doszło do złamania obostrzeń doszło w Bytomiu. Podczas kontroli stoku przy ulicy Blachówka, okazało się, że obiekt pozostaje otwarty wbrew przepisom. Na jego terenie znajdowało się około stu osób, które zjeżdżały na sankach, a właściciel sprzedawał bilety wstępu. Okazało się także, że jedna z siłowni w tym samym mieście nie zawiesiła swojej działalności, a wewnątrz znajdowały się 32 osoby. O stwierdzonych nieprawidłowościach powiadomiono Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną i wszczęto postępowania w sprawach o wykroczenie.

Przypadki naruszenia przepisów odnotowano także w innych miastach. Zabrzańscy policjanci kontrolowali obiekty handlowe i kluby fitness, pod kątem przestrzegania obowiązujących obostrzeń. Okazało się, że wbrew obowiązującemu zakazowi, jedna z siłowni działała. Podczas kontroli policjanci zastali w lokalu ćwiczące osoby. Na miejscu obecni byli również pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wszczęto postępowania w sprawach o wykroczenie.

Również w Rudzie Śląskiej podczas kontroli obiektów sportowych, okazało się, że dwie z siłowni działajacych w mieście nie zawiesiły swojej działalności, a wewnątrz znajdowały się osoby. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wszczęto postępowania w sprawach o wykroczenie.

Foto i źródło: Śląska Policja

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content