play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Wiadomości

Specyfika rynku pracy w Kaliszu

today30 grudnia 2020

Background

Posiadanie stałej pracy to sposób na zapewnienie sobie źródła dochodów, które umożliwiają samodzielne utrzymanie zarówno siebie, jak i swoich bliskich. To forma zdobywania niezależności i realizowania własnych ambicji zawodowych. O tym, o jakie stanowiska można się ubiegać, jak szybko znaleźć zatrudnienie oraz jakie jego warunki otrzymać, decyduje głównie sytuacja na lokalnym rynku pracy. Warto więc dokładnie się jej przyjrzeć.

Przeanalizować możliwości zapewniane przez lokalny rynek pracy w Kaliszu

Jeśli chodzi o pracę, Kalisz to miasto zapewniające całkiem niemałe możliwości. Oferty pracy znajdą tu osoby posiadające różnego rodzaju wykształcenie – zarówno wyższe, jak i średnie oraz podstawowe. Miasto uchodzi za ośrodek przemysłu lotniczego, spożywczego oraz włókienniczego. Nie brakuje inwestorów i przedsiębiorstw o kapitale polskim, a także zagranicznym. To wszystko znajduje odzwierciedlenie w ilości i charakterze ofert zatrudnienia spośród których mogą wybierać osoby, dla których pod względem pracy Kalisz stanowi główny obszar poszukiwań. Bardzo popularną pracą na etat jest wykonywanie obowiązków operatora linii produkcyjnej. Mogą znaleźć w niej zatrudnienie nawet osoby bez doświadczenia i wykształcenia wyższego. Nie wymaga zbyt dużych kwalifikacji, a dla niektórych osób może być formą pracy dodatkowej. Przedsiębiorstwa często proponują bowiem umowę o pracę na określoną część etatu – ½ lub ¼.  Ofert tego rodzaju nie brakuje i są one przeznaczone dla mężczyzn i kobiet w różnym wieku. W Kaliszu pojawia się także szansa zatrudnienia na stanowisku robotnika gospodarczego. Można również zauważyć oferty pracy dla kierowców i sprzedawców. Miasto stwarza wiele możliwości także tym, którym zależy na zawodowym rozwoju i którzy szukają stanowisk specjalistycznych, w szeroko pojętej administracji i nie tylko. W Kaliszu praca zdalna i praca stacjonarna na stanowiskach pracownika biurowego cieszy się ogromną popularnością, jednak co jakiś czas odbywają się kolejne tego rodzaju rekrutacje.

Praca w Kaliszu szansą na rozwój i zadowalające zarobki

Gdy wysokie zarobki uchodzą za priorytet w przypadku wykonywanej pracy Kalisz może nie spełnić oczekiwań każdego. Z uwagi na położenie tego miasta można rozważyć pracę za granicą, zwłaszcza w Czechach lub w Niemczech. Co więcej, w Kaliszu można spotkać się z ofertami pośrednictwa pracy tego rodzaju. Istotną rolę w kształtowaniu sytuacji na lokalnym rynku pracy odgrywa Powiatowy Urząd Pracy w Kaliszu. Regularnie przedstawia on możliwości zatrudnienia bezrobotnym, a także oferuje im formy aktywizacji zawodowej w postaci prac interwencyjnych, podjęcia pracy w ramach bonu zatrudnieniowego czy refundacji kosztów zatrudnienia.

Materiał we współpracy z partnerem

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content