play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Wiadomości

Dziś początek skakania na Wielkiej Krokwi

today15 stycznia 2021

Background

Przed nami Puchar Świata w Zakopanem. W ten weekend w stolicy polskich Tatr będą rządziły skoki narciarskie. Liczymy, że nasi reprezentanci włączą się do walki o najwyższe cele.

Od razu trzeba zaznaczyć, że to nie będą takie zawody jakie znaliśmy w poprzednich latach. Pod Wielką Krokwią zabraknie kibiców i tradycyjnego sportowego święta nie będzie. Będą za to najlepsi zawodnicy Pucharu Świata, w tym siedmiu Polaków. Trener Michal Doleżal zdecydował się na powołanie na te zawody: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Andrzeja Stękałę, Jakuba Wolnego, Pawła Wąska i Klemensa Murańkę. Pierwsza czwórka powinna się włączyć do walki o czołowe lokaty, tak jak to miało miejsce w miniony weekend.

Udział w rywalizacji zapowiedziało około 80 skoczków z 17 krajów. Plan jest taki, że dziś kwadrans przed 16:00 odbędzie się oficjalny trening. a o 18:00 kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. Jutro o 15:00 seria próbna. 16:15 to start pierwszej serii konkursu drużynowego. W niedzielę seria próbna o 15:00. Godzinę później początek konkursu indywidualnego. Skoczkowie muszą się szykować na siarczyste mrozy w Zakopanem, ale jest też dobra informacja. Wiatr nie powinien mieć wpływy na przebieg rywalizacji.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content