play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

Brak prądu, wyciek gazu i podtrucie czadem. Służby w gotowości

today18 stycznia 2021

Background

Bez prądu ponad dwa tysiące osób na Śląsku, wyciek gazu w Czechowicach- Dziedzicach i podtrucie czadem w Katowicach. Służby mają co robić. Dodatkowo jest bardzo mroźnie!

Trudny dzień dla służb w województwie śląskim. Dzieje się od środka nocy. Interweniowali już podczas podtrucia tlenkiem węgla i wycieku gazu. Dodatkowo, silny mróz sprawił, że część mieszkańców nie ma prądu!

Bez prądu między innymi w Chybiu

Bez prądu jest część mieszkańców Śląska. To przez gwałtowny atak zimy. Pozbawionych dostarczania energii elektrycznej jest 28 stacji – które w tej chwili nie doprowadzają prądu do ponad dwóch tysięcy mieszkańców śląska. Najwięcej problemów mają mieszkańcy Chybia w powiecie cieszyńskim i Pawłowic w powiecie pszczyńskim. Bez prądu jest też kilkanaście domów w Jastrzębiu Zdroju, Rydułtowach i Knurowie.

Wyciek gazu w Czechowicach- Dziedzicach

Wyciek gazu w jednym z budynków na ulicy Barabasza w Czechowicach Dziedzicach. Straż miejska która otrzymała zgłoszenie pojechała na miejsce. Rzeczywiście, zapach gazu był silny, wezwano więc pogotowie gazowe. Ewakuowano mieszkańców i przystąpiono do pracy. Całe szczęście, obyło się bez najgorszego.
Cztery osoby z kolei trafiły do szpitala po tym, jak czad ulatniał się w Katowicach przy Grażyńskiego. Strażacy głoszenie otrzymali po trzeciej nad ranem. Poszkodowani z wyraźnymi objawami podtrucia czadem trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Bardzo mroźnie

Dziś bardzo mroźnie – ale w kolejnych dniach ma się zrobić cieplej. Słupki rtęci nie przekroczą dziś zera – i raczej będą się utrzymywać bliżej minusowej dziesiątki. Miejscami nawet minus czternaście stopni Celsjusza. Odczuwalna temperatura powinna być wyższa – wyszło słońce i nie wieje – ale taka aura jest bardzo niebezpieczna. Kto nie musi, niech lepiej nie wychodzi z domu.
Z dnia na dzień robić się będzie coraz cieplej – prognozy mówią, że w środę słupki przekroczą nawet zero i wskażą plus dwa stopnie – jednak nie będą pozbawione alertów. Jutro prognozowane opady marznące i oblodzenie, w środę silny wiatr – dochodzący do 70 kilometrów na godzinę.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content