play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Slajder Pilne

Bez przyłbic za to z maseczką. Zmiany od dziś

today27 lutego 2021

Background

Koniec z chustkami, szalikami i maskami. Od dziś obowiązkowe zasłanianie ust i nosa możliwe wyłącznie maseczką. Najlepiej lepszą, z filtrem lub chirurgiczną, ponieważ te, jak chcą lekarze, najlepiej chronią nas i innych.

To będzie weekend na zmianę przyzwyczajeń. Od dziś zakrywanie ust i nosa obowiązkowo maseczką – najlepiej taką z filtrami lub chirurgiczną. Można też zwykłą materiałową, choć takie nie chronią tak dobrze.

Mandaty za szalik

Omotanie się szczelnie szalikiem, włożenie przyłbicy ochronnej lub przyłożenie do ust chustki do nosa za zakrywanie twarzy nie będzie uważane i może być ukarane mandatem.

Rozporządzenie na chwilę przed wejściem w życie

Odpowiednie rozporządzenie dotyczące zmian, które dziś weszły w życie, zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw na cztery godziny przed północą. Najwięcej zmian, i najwięcej obostrzeń, na Warmii  Mazurach. Tu między innymi powrót do pracy i nauki zdalnej, zamknięte hotele i miejsca rekreacji.

Jak z granicami?

Z dodatkowych obostrzeń – restrykcje na granicy z Czechami i Słowacją. By ją przekroczyć, trzeba mieć negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego przed przekroczeniem granicy.

Zgodnie z regulacjami obowiązującymi od soboty osoby, które nie mieszkają lub nie przebywają na stałe w Polsce, są zobowiązane mieć negatywny wynik testu na koronawirusa przy przekraczaniu granicy. Obowiązek trwającej 10 dni kwarantanny jest stosowany także do osób przekraczających lądową granicę z Czechami lub Słowacją w celu udania się do swojego miejsca zamieszkania lub pobytu Polsce niezależnie od środka transportu, którym się poruszają, także pieszo.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-02-27/nakaz-noszenia-maseczek-same-przylbice-zakazane-od-dzis-obowiazuja-nowe-przepisy/?ref=slider

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content