play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Sosnowiec: Dziś początek prac na Piłsudskiego. Bedą utrudnienia

today2 marca 2021

Background

Już dzisiaj rozpoczną się pierwsze prace związane z remontem ulicy Piłsudskiego na pasie w kierunku centrum Sosnowca. To kontynuacja prac z 2019 roku. Wtedy Tramwaje Śląskie za 1,7 mln zł wyremontowały nitkę prowadzącą od centrum Sosnowca w stronę Milowic.

Prace są następstwem uszkodzenia nawierzchni drogi, do którego doszło w czasie wymiany torowiska pomiędzy jezdniami. Drugi etap remontu ul. Piłsudskiego będzie kosztował blisko 1 mln.

Pierwsze prace będą polegały na wymianie zewnętrznych krawężników i stabilizacji podłoża drogi. – Z tego powodu ruch na odcinku od skrzyżowania z ul. Kresową do ronda im. Władysława Bartoszewskiego będzie się odbywał lewym pasem – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

Zakres prac całego remontu obejmuje wymianę nawierzchni drogi i krawężników na ok. 1,5 km odcinku jezdni od wiaduktu nad trasą S86 do skrzyżowania z ulicą Sobieskiego i Kilińskiego. – Tam, gdzie będzie podbudowa kamienna utraciła swoją nośność i występują spękania, firma zajmie się też jej wymianą. Wszystkie studnie, zasuwy, wpusty uliczne znajdujące się w jezdni trzeba będzie wyregulować. Na pewno będą utrudnienia w ruchu. Będziemy informować o nich przed rozpoczęciem prac – dodaje rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

Foto i źródło: UM Sosnowiec

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content