play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Zmiany na kolei. Nie wszędzie dojeżdżają pociągi

today20 marca 2021

Background

Uwaga pasażerowie kolei. Koleje Śląskie od dziś zmieniają część rozkładów. Dotyczy to fragmentu trasy między Zawierciem i Częstochową oraz południowych odcinków przygranicznych.

Remont torów i pandemia koronawirusa. To dwa powody dla których Koleje Śląskie zdecydowały się na zmiany w rozkładzie jazdy. Te od dziś przynajmniej do końca tego miesiąca.

Remont od Zawiercia

Zmiany na popularnej linii kolejowej S1. Na odcinku Zawiercie – Częstochowa ruszają prace torowe. To wymusza zmianę rozkładu jazdy. Dodatkowo, za wybrane pociągi zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Pierwsza część prac potrwa do końca marca. Utrudnienia będą występowały punktowo, jednak będą miały wpływ na rozkład jazdy pociągów linii S1 na całym odcinku objętym pracami.

Przygraniczne też nie pojadą

To na północy województwa, na południu też kłopoty z jazdą koleją. Koleje Śląskie oraz słowacki i czeski przewoźnik wprowadzają ograniczenia w ruchu transgranicznym. Ma to związek z pandemią koronawirusa. Zawieszone od dziś do odwołania zostają relacje transgranicznego połączenia pomiędzy Polską a Czechami na odcinku Chałupki-Bohumin-Chałupki. Zawieszeniu ulegają także połączenia transgraniczne ze Słowacją na odcinku Žilina-Zwardoń-Žilina obsługiwane przez Słowackiego przewoźnika ZSSK. Zmiany te obowiązywać będą od 29 marca do 30 kwietnia.

Koleje Śląskie nadal będą realizowały połączenia do miejscowości przygranicznych na terenie naszego województwa. Jednakże podróżni, którzy będą planowali dalszą podróż na terenie Czech lub Słowacji powinni wziąć pod uwagę wprowadzone na terenie tych krajów obostrzenia.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content