play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Zabrze: Zbiórka dla poszkodowanych w wybuchu gazu

today25 marca 2021

Background

Ruszyła zbiórka dla osób, które straciły dobytek w wybuchu gazu w bloku w Zabrzu. Ta prowadzona jest na portalu zrzutka.pl. Ciągle nie wiadomo, kiedy lokatorzy będą mogli wrócić do swoich mieszkań.

Nie mogą wrócić do mieszkań a część z lokali jest zniszczona. To rzeczywistość mieszkańców wieżowca przy Struzika w Zabrzu, gdzie przed paroma dniami wybuchł gaz. Ruszyła zbiórka.

Zbiórka uruchomiona

Zrzutkę uruchomili lokalni aktywiści, zajmujący się także organizacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórka ruszyła pod adresem https://zrzutka.pl/zg6he5. Wpłaciło już trzysta trzydzieści osiem osób.

To nie była w ostatnich dniach jedyna taka tragedia na tym osiedlu. Nie dalej jak kilka dni temu w wyniku pożaru ucierpiała inna mieszkająca na Zaborzu rodzina. Tu również zorganizowano zrzutkę.

Kiedy będą mogli wrócić?

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego nie podjął jeszcze decyzji, kiedy mieszkańcy będą mogli wrócić. Wyłączono całą klatkę schodową a to kilkadziesiąt mieszkań dwunastopiętrowego bloku.

Przypomnę, w wybuchu gazu w zabrzańskim wieżowcu ucierpiały dwie osoby. Jedna w stanie ciężkim leczona jest w szpitalu świętej Barbary w Sosnowcu.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content