play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Slajder Pilne

Punkty szczepień w Bytomiu i Piekarach już działają

today28 kwietnia 2021

Background

Szczepionki już są, punkty mogą działać. Trzy dodatkowe miejsca utworzono w Bytomiu i Piekarach Śląskich dla osób, które chcą zaszczepić się przeciw Sars-Cov 2.

Punkty szczepień masowych przygotowane przez samorządu sprawdzą się w boju. Takie przygotowano między innymi w Bytomiu i Piekarach Śląskich. Do końca nie było wiadomo, czy będą od dziś czynne. Powodem niepokoju miały być niższe niż ostatnio dostawy szczepionek.

Preparaty już są

Szczepionki jednak dotarły. Są w pełni dostępne, dobrze oznakowane i zapewniają obsługę wykwalifikowanych pracowników. Dziś, w środę, 28 kwietnia ruszyła akcja szczepień przeciw COVID-19 w Punktach Szczepień Powszechnych, zorganizowanych przez gminę Bytom w Centrum Handlowym Atrium Plejada oraz w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Wrocławskiej 120.

Otrzymaliśmy informację, że szczepionki przyjadą do Bytomia we wtorek i w piątek /27 i 30 kwietnia/. Jeśli tak się stanie i dostawy dotrą na czas, już od środy rano, 28 kwietnia rozpoczniemy szczepienia w naszych dwóch punktach zorganizowanych w CH Atrium Plejada oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego – mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Kiedy, gdzie i co?

Szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Wrocławskiej 120 będą wykonywane od wtorku do niedzieli w godzinach: 8.00-16.00 (we wtorki szczepienia będą rozpoczynały się po transporcie szczepionek, od godz. 13.00).

Natomiast w CH Atrium Plejada przy al. Jana Nowaka Jeziorańskiego 25, Punkt Szczepień Powszechnych będzie działał od wtorku do soboty w godz. 8.00-16.00 (we wtorki szczepienia będą rozpoczynały się po transporcie szczepionek, od godz. 13.00). Wyjątkiem będzie długi majowy weekend – wówczas oba punkty będą pracowały w niedzielę 2 maja.

Punkt obsługiwać będzie personel Przychodni Lekarskiej Szombierki. W tym zadaniu medyków wspierać ich będą także pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, placówek edukacyjnych oraz Bytomskiego Centrum Wsparcia.

Jak się zgłosić na szczepienie

Na szczepienie w Punktach Szczepień Powszechnych w Bytomiu mieszkańcy mogą zapisać się poprzez: Internetowe Konto Pacjenta, ogólnopolską infolinię – pod numerem telefonu: 989, przez e-rejestrację dostępną na stronie www.gov.pl/szczepimysie.

Punkty Szczepień Powszechnych uruchamiają też dwa numery telefonów, pod którymi mieszkańcy posiadający e-skierowanie na szczepienie, mogą wpisywać się na listę rezerwową, aby – w miarę wolnych dawek szczepionek w punktach – przyspieszyć swój termin szczepienia.

Aby to zrobić, należy wysłać SMS o treści: „szczepimy się” pod numer telefonu: 502 127 281 (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego) i 509 665 297 (Centrum Handlowe Atrium Plejada). Pracownik punktu oddzwoni i wpisze osobę zainteresowaną na listę rezerwową.

Piekary też gotowe

W Piekarskim Centrum Medycznym od środy 28 kwietnia uruchomiony zostanie Punkt Szczepień Powszechnych (PSP), będzie on zlokalizowany w starym skrzydle szpitala, wejście od ul. Kościuszki. Jest to jeden z pierwszych tego typu punktów w województwie śląskim.

Pacjenci na szczepienia wchodzić będą od strony ul. Kościuszki, zaś budynek będą opuszczać do ul. Szpitalnej. Bezpieczeństwa oraz przestrzegania dystansu społecznego pilnować będą funkcjonariusze Straży Miejskiej. Co ważne nasz punkt zlokalizowany jest w szpitalu w związku z czym posiada cała niezbędną infrastrukturę medyczną.

Piekarskie Centrum Medyczne planuje każdego dnia przeprowadzanie szczepień 200 osób, a w razie zwiększenia dostaw szczepionek powiększanie tej liczby.

Jak się zgłosić?

Pacjenci obsługiwani będą z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Trzeba nosić maseczkę i pamiętać o odpowiedniej odległości od innych osób. Wejście i wyjście zlokalizowano oddzielnie, aby w jednym miejscu nie gromadziło się zbyt wielu pacjentów. Przy drzwiach mierzona będzie temperatura, potem skorzystać można z wydzielonej strefy do wypełniania ankiet.

W celu usprawnienia wizyty zachęcamy do wcześniejszego wypełnienia, kwestionariusza oraz zgody RODO, które można przygotować w domu. Dokumenty są dostępny na stronie Piekarskiego Centrum Medycznego. Należy je wydrukować, wypełnić, podpisać i przynieść ze sobą do punktu szczepień.

Co istotne na szczepienie wystarczy przyjść 10 minut przed wyznaczonym czasem! Nie ma potrzeby przychodzić godzinę wcześniej i gromadzić się przed punktem. To utrudnia obsługę i powoduje niepotrzebne emocje.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content