play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Samorządowcy są zdenerwowani

today29 kwietnia 2021

Background

Samorząd to działanie a nie gra pod publikę, tu trzeba rzeczywistych rozwiązań, zdaje się mówić gość porannej Rozmowy Dnia  Radia Piekary. prezydent Gliwic Adam Neumann, odnosząc się między innymi do pieniędzy z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Współpraca tego rządu z samorządem jest kulawa, gminy gdzie rządzi PiS bądź mu przychylne są doceniane, ocenia gość Rozmowy Dnia, odnosząc się do sprawy rozdania pieniędzy z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dodaje, że gorąco myśli o Bloku Samorządowym senatora Zygmunta Frankiewicza.

Pieniądze to polityka

Redaktor Marcin Zasada przypominał Neumannowi, że pieniądze z FIL trafiły między innymi do Rudy Śląskiej lub Rybnika, a nie są to gminy chwalące działania rządu. – To są wyjątki potwierdzające regułę.  Zjawisko jest jeszcze inne. Zaczynają się kampanie wyborcze niektórych posłów. Posłowie PiS zabiegają o te pieniądze dla gmin, w Warszawie nie rządzi merytoryczność  tylko chodzenie i załatwianie, a potem taki poseł publicznie każe sobie przypinać medale, że to on załatwił te miliony – oceni Neumann.

Potrzeba działań

Stąd, chęć powołania w Sejmie i Senacie – Bloku Samorządowego. To pomysł między innymi śląskich senatorów, wywodzących się z samorządów – byłego prezydent Gliwic, Zygmunta Frankiewicza, byłem wiceprezydent Bytomia, Haliny Biedy i  senator Wadim Tyszkiewicz, byłego prezydenta Nowej Soli. Frankiewicz precyzuje, że chodzi o udział samorządowców w wyborach po stronie antypisowskiej opozycji, w jednym bloku z KO, PSL, Polską 2050. – Samorządowcy są zdenerwowani, widzą bezsens działania władzy w Warszawie i tych parlamentarnych układanek które do niczego nie prowadzą, może tylko do trwania w swoich fotelach. Samorządowcy to ludzie pracy, muszą inwestować, budować, realizować potrzeby mieszkańców, tu jest robota i to nas denerwuje, wic zaczynamy poważnie myśleć nad blokiem samorządowym, żeby coś z tą Polską zrobić – ocenia Neumann.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content