play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

Uwaga kierowcy. Przebudowa DTŚ w Zabrzu

today6 maja 2021

Background

Znaki stoją już od ponad miesiąca ale prace ruszają jutro. To bardzo ważna informacja dla kierowców z Zabrza. Trwa budowa salonów meblowych na granicy miasta z Rudą Śląska. Stąd, od jutra rusza przebudowa węzła z Drogową Trasą Średnicową i ulicami Wolności oraz Korczoka w dzielnicy Zaborze.

Przebudowa jest konieczna ponieważ ruch będzie tu większy niż jest. IKEA buduje w Zabrzu przy Drogowej Trasie Średnicowej swój nowy salon meblowy. By się do niego dostać, trzeba będzie zbudować nową drogę i przebudować istniejący układ drogowy.

Moc prac

Zjazd i wjazd na DTŚ w tym rejonie będzie zamknięty. Objazd do ulicy Wolności i DTŚ zostanie poprowadzony przez węzeł drogowy zlokalizowany przy ulicy Rymera, lub wcześniejszy – w Rudzie Śląskiej.

Docelowo powstanie tu rondo, nowe zatoki autobusowe oraz peron tramwajowy. Częściowo przebudowane zostanie torowisko tramwajowe, powstanie nowa sygnalizacja świetlna oraz zostanie wybudowany łącznik, który połączy ulicę Lompy z istniejącym wiaduktem nad DTŚ. Prace powinny zakończyć się jesienią.

Prace za 50 milionów złotych

Przetarg na przebudowę węzła drogowego w Zabrzu- Zaborzu wygrało Przedsiębiorstwo  Budowy Dróg Drogopol-ZW, które zrealizowało w Zabrzu m.in. modernizację ul. Piłsudskiego.  Koszt to około 50 milionów złotych.

Rozstawione już w terenie przy DTŚ, dotąd nieobowiązujące oznakowanie wprowadza m.in. na odcinku w rejonie węzła trasy w Zaborzu zwężenie jezdni z trzech do dwóch pasów ruchu oraz ograniczenie prędkości do 60 km/h (z przepisowych 100 km/h). Prace obejmą nie tylko DTŚ i jej węzeł w Zaborzu, ale też połączony z nimi skrzyżowaniem odcinek przelotowej ul. Wolności wraz z równoległym torowiskiem tramwajowym.

(fot i info: Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej Zabrze)

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content