play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Migranci pod Bielskiem. Ukryli się pod naczepą tira

today18 maja 2021

Background

Ukryli się pod naczepą i chcieli dostać do lepszego świata. Śląscy pogranicznicy zatrzymali w Dankowicach pod Bielskiem czterech Marokańczyków.

Czasy idą nowe, pisał noblista. Nie ma bodaj dnia, by śląscy pogranicznicy nie zatrzymali nielegalnie przekraczających granicę państwa obcokrajowców. Teraz zatrzymali czterech Marokańczyków.

Ukryli się pod tirem

Zatrzymani nie posiadali żadnych dokumentów które mogłyby potwierdzić ich tożsamość. Wszyscy zostali zatrzymani w związku z brakiem dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium naszego kraju. Dopiero rozmowa i sprawdzanie innych danych pozwoliło ustalić ich personalia. W czasie przesłuchania mężczyźni oświadczyli, że celem ich podróży były Niemcy.

Chcą zostać

Zatrzymanym postawiono zarzut nielegalnego przekroczenia granicy polsko- słowackiej.  Cudzoziemcy przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia, a następnie poddali się karze uzgodnionej z prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Żywcu.

Zatrzymani jednocześnie wyrazili chęć udzielenia im ochrony międzynarodowej w Polsce. Trafią do Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Przemyślu.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content