play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Idzie wiosna a nawet lato. Zmiany w pogodzie

today31 maja 2021

Background

Pogoda się zmienia. Można powiedzieć – w końcu i na lepsze. Synoptycy na najbliższe dni wieszczą poprawę aury na taką bardziej wiosenno-letnią. Jutro jeszcze 16 stopni Celsjusza i przelotny deszcz – za to od środy już 20 kresek a w piątek ma nawet pojawić się pełne słońce.

Idzie wiosna. A można nawet powiedzieć że i początek lata. Po koszmarnym i zimowym kwietniu i deszczowym od 1 dnia miesiąca maju – jest w końcu szansa na lepszą pogodę.

Poprawa od środy

Jak podają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, do połowy tygodnia jeszcze deszczowo i chłodno. Słupki rtęci kręcić się będą w okolicy 16 kreski, a niebo zasnute będzie chmurami. Jutro, jak czytamy na stronie Instytutu, „na zachodzie kraju zachmurzenie okresami będzie i tam miejscami możliwy przelotny deszczu. Lokalnie też burze z opadami niewielkiego gradu. Suma opadów deszczu na zachodzie Polski przeważnie do 15 mm, jedynie na Kujawach i Pomorzu lokalnie do 20 mm. Na szczytach Tatr słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 14°C nad morzem i na Podhalu, około 18°C w centrum i na wschodzie do 20°C na zachodzie. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h”. Jednak z dnia na dzień będzie coraz cieplej.

Ciepło coraz cieplej

Choć upałów w tym tygodniu nie będzie, to jednak zrobi się przyjemnie.

W środę i czwartek bardzo podobny typ pogody. Rano zachmurzenie małe, po południu wzrastające do umiarkowanego lokalnie dużego z przelotnymi opadami deszczu. Gdzieniegdzie, głównie na południu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 17°C na wschodzie, około 20°C w centrum do 22°C na zachodzie, chłodniej w rejonach podgórskich i na Półwyspie Helskim, około 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

W piątek, sobotę i niedzielę będzie napływało nieco cieplejsze i wilgotne powietrze ze wschodu i południowego wschodu Europu. Przyniesie to wzrost temperatury w ciągu dnia, ale również silniejsze opady deszczu w burzach. Dodatkowo możliwe opady gradu. Temperatura w ciągu dnia wyniesie od 16°C, 18°C nad morzem i na Podhalu, około 21°C-23°C w centrum do 25°C w sobotę i w niedzielę na zachodzie kraju. Wiatr nadal będzie wschodni, chwilami północno-wschodni. W czasie burz porywisty.

(fot. pixabay.com)

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content