play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Mieszkanki Rudy Śląskiej z darmowym kursem samoobrony

today2 czerwca 2021

Background

Darmowe kursy samoobrony dla mieszkanek Rusy Śląskiej. Te ruszają za tydzień w środę. Miasto chce, by jego mieszkanki czuły się bezpiecznie. Liczba miejsc jest niestety ograniczona.

To ważna dla ich bezpieczeństwa. Ruda Śląska rusza z kolejną edycją darmowych zajęć samoobrony dla kobiet. Startują 9 czerwca.

Kto i jak

Zapisy na szkolenie ruszą 7 czerwca o godz. 10.00. Liczba miejsc ograniczona! – Mogę śmiało powiedzieć, że już od pierwszej edycji nasze szkolenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Dlatego zachęcam wszystkie panie do zapisywania się na kurs, który ruszy już za kilka dni – mówi Roman Dymek, jeden z instruktorów. – Chcielibyśmy, żeby wszystkie panie nauczyły się konkretnych technik samoobrony, wzmocniły pewność siebie i potrafiły skutecznie obronić przed atakiem napastnika, a także, aby umiejętności, które zdobyły podczas zajęć, pozwoliły im poczuć się po prostu bezpiecznie – dodaje.

Czego można się nauczyć?

Na pierwszych zajęciach uczestniczki dowiedzą się m.in. jak przyjąć bezpieczną pozycję walki oraz co zrobić, aby zmniejszyć skutki ewentualnego ataku, a także jak bezpiecznie upadać. Z kolei w czasie całego kursu nauczą się konkretnych technik samoobrony.

Pierwsze zajęcia odbędą się w środę (9 czerwca) w godz. od 16:30 do 18:00. Natomiast pozostałe pięć spotkań zaplanowanych zostało na 11, 14, 16, 18 i 21 czerwca, w tych samych godzinach. Zajęcia poprowadzą trzej instruktorzy Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate: Roman Dymek, Marek Partuś i Piotr Muc, którzy na co dzień pracują w służbach miejskich.

Zajęcia będą odbywały się w sali treningowej w siedzibie Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate, który znajduje się przy ul. Ratowników 2 w dzielnicy Nowy Bytom.
Zgłoszenia do udziału w zajęciach przyjmowane będą w rudzkim Urzędzie Miasta od 7 czerwca od godz. 10.00 do 8 czerwca do godz. 16.00. Zapisać się można wysyłając maila na adres: media@ruda-sl.pl (e-maile wysłane przed rozpoczęciem zapisów nie będą brane pod uwagę) oraz dzwoniąc pod numer telefonu 32 342 36 06. Można też zgłosić się osobiście do Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta (pokój 325). Uczestniczki muszą być pełnoletnie. Do ćwiczeń potrzebny jest wygodny strój oraz skarpetki (na sali nie ma możliwości ćwiczenia w obuwiu).

Ze względu na wielkość sali oraz obostrzenia związane z pandemią w kursie może wziąć udział tylko 30 pań. O uczestnictwie w zajęciach zdecyduje kolejność zgłoszeń!

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content