play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Okradł i podpalił budynek klubu sportowego. Jest już w rękach policji

today9 czerwca 2021

Background

Piekarska policja zatrzymała złodzieja odpowiedzialnego za pożar siedziby Klubu Sportowego Orzeł Biały. Do zdarzenia doszły w miniony piątek w dzielnicy Brzeziny Śląskie. Włamywacz nie tylko ukradł kilka rzeczy, ale też podpalił budynek.

W piątek rano okazało się, że ktoś włamał się do siedziby KS Orzeł Biały Brzeziny Śląskie. Złodziej nie tylko ukradł kilka rzeczy, ale tez podpalił budynek. Starty są ogromne, bo spłonęło niemal wszystko. Od razu ruszyło policyjne śledztwo, które miało ustalić sprawcę lub sprawców podpalenia. Już wiadomo, że piekarscy kryminalni zatrzymali 26-letniego mieszkańca Piekar Śląskich, który jest podejrzany o podpalenie siedziby klubu oraz kradzież jego wyposażenia.

W toku wykonanych czynności odzyskano również część skradzionego mienia należącego do lokalnego klubu. Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzany włamał się do wnętrza budynku skąd dokonał kradzieży, a następnie podpalił lokal, powodując straty, które oszacowano na 400 tysięcy złotych. Łącznie zatrzymany usłyszał cztery zarzuty, dotyczące kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Dzisiaj mieszkaniec Piekar Śląskich stanął przed sądem, który zadecydował, iż wandal najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia – mówi nam Dariusz Dobrzański z piekarskiej policji. Jak udało nam się dowiedzieć zatrzymany 26-latek to mieszkaniec dzielnicy Brzeziny Śląskie.

Klub Sportowy Orzeł Biały szykował się w tym roku do obchodów stu lecia istnienia. Teraz będzie musiał się skupić na kosztownym remoncie całego budynku.

Foto i źródło: Policja Piekary Śląskie

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content